3 pomysły na studenckie popołudnie w gronie znajomych

Czasy studenckie to jeden z najciekawszych i najchętniej wspominanych okresów w życiu każdego człowieka. Beztroskie spotkania w gronie znajomych, imprezowe szaleństwa do białego rana, mieszkanie w rozrywkowym akademiku lub na spokojnej stancji i nauka pod presją czasu zbliżającej się sesji. To są lata, których nie sposób zapomnieć. Dzisiaj sprawdzamy, jak w gronie znajomych, można spędzić studenckie popołudnie. Oto nasze pomysły!

1. Popołudnie z planszówkami

Gry planszowe po wielu latach wracają do łask. W dobie cyfryzacji coraz chętniej odrywamy się od komputera czy telewizora i spędzamy czas w inny, bardziej kreatywny sposób. Czasy studenckie to okres kiedy można nawiązać mnóstwo nowych znajomości, które po latach niekiedy przeradzają się w długotrwałe i bliskie przyjaźnie. Spędzony wspólnie czas sprzyja nowym kontaktom, a popołudnie z planszówkami to dobry pomysł na oderwanie się od codziennych obowiązków.

Pisząc o grach warto zastanowić się nad zasobami, jakimi dysponujemy. Z jednej strony, czy decydujemy się na gry karciane, które wymagają od nas tylko talii (lub kilku) kart oraz wystarczającej liczby osób. Z drugiej – gry planszowe, do których potrzebne będą pionki, plansza i kości. A rodzajów tych jest bardzo dużo – od gier ekonomicznych, przez zręcznościowe aż do strategicznych. Wybierając grę warto zwrócić uwagę na liczbę chętnych graczy – często to właśnie ona będzie determinowała wybór odpowiedniej planszówki.

2. Zabawa w escape room

Zabawa w pokój zagadek to idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu w gronie kilku najbliższych znajomych ze studiów. Przeniesienie wirtualnej gry do rzeczywistego świata staje się coraz bardziej popularne. Zabawa polega na tym, że grupa (maksymalnie 6-osobowa) zostaje zamknięta w pokoju, z którego należy się wydostać. Aby tego dokonać, należy rozwiązać szereg logicznych i kreatywnych zagadek, które są ze sobą powiązane i doprowadzą nas do klucza lub kodu do otwarcia drzwi. Jednak, aby nie było zbyt łatwo, dodatkowym utrudnieniem jest ograniczenie czasowe – na wydostanie się z pokoju mamy 45-60 minut (w zależności od wybranego escape roomu).

– To zabawa, w której bardzo chętnie biorą udział grupy studenckie. Z jednej strony to dobry sposób na nawiązanie relacji i nowych znajomości z osobami, z którymi do tej pory nie mieliśmy zbyt wiele wspólnego na studiach. A z drugiej daje możliwość współpracy, kreatywności i pracy pod presją czasu. Takie cechy bardzo często przydają się w późniejszym, studenckim życiu – mówi Fryderyk Gajewski z firmy Captivity.pl, która organizuje escape room w Warszawie.

3. Wspólne gotowanie? Czemu nie!

Jednych z najbardziej banalnych, ale i bardzo ciekawych pomysłów na studenckie popołudnie może być wspólne gotowanie. Najprościej taką integrację zorganizować w akademiku, gdzie mamy dostęp do dużej kuchni, a do naszego gotowania mogą przyłączyć się inni studenci. To dobry, ale i sprawdzony sposób na poznanie innych osób mieszkających na tym samym piętrze lub w tym samym budynku. Po kilku godzinach spędzonych w kuchni przyjdzie czas na wspólne biesiadowanie!

Studenckie życie trwa krótko i szybko się kończy, dlatego każdy student powinien wykorzystywać ten czas najlepiej, jak tylko potrafi. To dobry moment na zawarcie nowych znajomości i pogłębienie istniejących relacji w gronie osób, z którymi spędzamy czas na wykładach czy ćwiczeniach. Takie kontakty mogą zaowocować długotrwałymi znajomościami.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.