5 pomysłów na prezent na zakończenie roku

Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Jak co roku, uczniowie i ich rodzice staną przed trudnym wyborem. Po odbiór świadectwa nie wypada przecież iść z pustymi rękami, a dobór odpowiedniego prezentu dla pedagogów nie jest wcale prostym zadaniem. To, czy zdecydujemy się na kwiaty czy biżuterię, zależy od wielu czynników, między innymi rodzaju szkoły i przyjętych w niej zasad. Warto zastanowić się nad niestandardowymi pomysłami, dzięki którym prezent będzie nie tylko niepowtarzalny, ale także nie obciąży kieszeni rodziców.
Szkolne wspomnienia
Prezenty powinny sprawić nauczycielowi radość i przypominać mu o osobach, od których je otrzymał. Właśnie dlatego rzeczy, które bez problemu można dostać w każdym sklepie, nie są najlepszym rozwiązaniem. Szkoła to nie tylko nauka, ale przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. To właśnie za nimi będziemy tęsknić po wielu latach. Warto utrwalić wspomnienia w ciekawej formie i wracać do nich w przyszłości.

Na szczęście żyjemy w czasach, w których bez wychodzenia z domu i bez angażowania większych środków, możemy stworzyć oryginalne projekty, a następnie przenieść je na dowolne materiały. Zapomnijmy o nożyczkach, klejach, wycinankach, pisakach i farbach. Do zrealizowania większości z nich wystarczy nam komputer i dostępne w formatach cyfrowych, zdjęcia. Oto lista 5 sprawdzonych pomysłów, które uświetnią uroczystość zakończenia roku szkolnego:

1. Kronika szkolna
Jeżeli te słowa kojarzą nam się tylko z ciężką księgą wypełnioną wklejanymi do niej zdjęciami i wpisywanymi ręcznie wierszykami, to powinniśmy zweryfikować nasze myślenie o tym szczególnym prezencie. Dzięki serwisom umożliwiającym tworzenie kronik szkolnych online, zaprojektujemy i stworzymy piękną i profesjonalną fotoksiążkę. Możemy umieścić w niej różne zdjęcia, notatki, śmieszne historie i żarty. Świetnie prezentuje się na półce i wzbudza miłe wspomnienia. Sprawdzi się znakomicie na każdym poziomie nauczania – będzie świetnym prezentem zarówno dla przedszkolanki, jak i wykładowcy akademickiego.

2. Kubek
Kawa jest wiernym towarzyszem każdego nauczyciela. Uprzyjemnia zasłużony wypoczynek w czasie przerw i długie godziny spędzone nad kartkówkami uczniów. Kubek, który zdecydujemy się podarować pedagogowi, także powinien być niepowtarzalny i łączyć się z wyjątkowymi wspomnieniami. Możemy uwiecznić na nim zdjęcia klasowe albo kolaże zdjęć z wycieczek. Istnieje wiele firm, dzięki którym stworzymy własne projekty i bez trudu przeniesiemy je na wybrany przez nas model kubka. Powinniśmy go dostosować do indywidualnych potrzeb nauczyciela – znajdziemy naczynia odpowiednie do picia różnych napojów, a nawet konkretnych rodzajów kawy.

3. Artykuły papiernicze
Życie nauczyciela wiąże się z ciągłym czytaniem i robieniem notatek. Warto zastanowić się nad przygotowaniem specjalnej linii notatników i zeszytów ozdobionych zdjęciami klasy i szkoły. Dzięki nim pedagog z łatwością przygotuje się do każdej lekcji i utrzyma porządek w swoich zapiskach.

4. Przybory piśmiennicze
Będą świetnym uzupełnieniem dla wyjątkowego notatnika lub zeszytu. Pióro, długopis i ołówek automatyczny z pewnością przydadzą się każdemu nauczycielowi, zwłaszcza temu, który wyjątkowo często je gubi. Wystarczy zapakować je w eleganckie pudełko albo owinąć wstążką, dzięki czemu staną się naprawdę gustownym i stylowym prezentem.

5. Kwiaty
Najprostsze rozwiązania często są najlepsze. Decydując się na kwiaty niczym nie ryzykujemy. Sprawią radość każdej kobiecie i fantastycznie wyglądają. Poza tym – taka jest tradycja – zwyczajnie wypada uhonorować nimi ulubione nauczycielki.

www.cewe.pl Tekst powstał we współpracy z firmą CEWE, producentem wyjątkowego albumu na każdą okazję – CEWE FOTOKSIĄŻKA.