Bootcamp programistyczny – ucz się programowania z mentorem

Programowanie to jedna z podstawowych umiejętności informatycznych, koniecznych do profesjonalnego projektowania, testowania i utrzymywania tzw. kodu źródłowego programów komputerowych oraz niezbędna do tworzenia ciekawych kreacji informatycznych.

Jest to jednak umiejętność, która wymaga dość szerokiej wiedzy i utrwalających ją zadań praktycznych. Nic dziwnego, że programiści są zwykle osobami, które ukończyły studia wyższe na kierunku ściśle związanym z programowaniem. Jest jednak wielu programistów, którzy nie tylko nie studiowali tego kierunku, ale wręcz albo „uczyli się sami”, albo korzystali z możliwości uczestnictwa w kursach i skróconych szkoleniach z programowania, które dawały im podstawową wiedzę i kompetencje, do doskonalenia ich potem już w zaciszu własnego domu.

Dobrym przykładem może tu być tzw. Bootcamp programistyczny – jak ten oferowany na stronie www.kodilla.com/pl/bootcamp. To przyspieszony kurs dający podstawowe przygotowanie teoretyczne i uczący bogatej praktyki związanej z programowaniem. Liczne zadania wykonywane są tu pod opieką doświadczonych mentorów i nie tylko utrwalają zdobyte informacje, ale nadają się też do wpisania w zawodowe portfolio.

Największą zaletą wyróżniającą bootcamp programistyczny jest możliwość działania pod stałą opieką mentora. To on, jako ekspert sprawdza postępy i weryfikuje zdobytą przez kursanta wiedzę. Ocenia też wykonywane przez niego zadania, dzięki czemu na bieżąco jesteśmy świadomi tego, jak wiele jeszcze zostało nam do przyswojenia, a czego już nie musimy ćwiczyć. Do tego ma się stały dostęp do czatu i można swobodnie ustalać terminy konsultacji z mentorami, dostosowując czas nauki do własnych potrzeb. Niemniej, treści dostępne są również do samodzielnego przyswajania, więc przez kilka miesięcy można zgłębiać wiedzę niemal bezustannie. Nauka samodzielna i z mentorem docelowo zajmuje od 180 do 240 godzin rozłożonych w czasie na 12-tygodniowy kurs.

Co najważniejsze, zapisując się na www.kodilla.com/pl/bootcamp, nie trzeba w ogóle znać się na programowaniu, ponieważ mentor pomoże zarówno tym, którzy mają już podstawową wiedzę na ten temat, jak i zupełnym laikom, dopiero wchodzącym w świat programowania. Warto również zaznaczyć, że dzięki dostępowi on-line, z kursu można korzystać z dowolnego miejsca, co dodatkowo zwiększa możliwości nauki. Jedyne, czego wymaga bootcamp to dostęp do sieci oraz gotowość i chęć do nauki!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.