Czego można uczyć w szkole?

Przedświąteczny czas zimowy to okres szczególnej atmosfery w kalendarzu szkolnym. Stres uczniów i nauczycieli związany ze zbliżającym się zakończeniem semestru i wystawieniem ocen proponowanych warto wówczas rozładować odmienną od stosowanej zazwyczaj aktywności manualnej. Najłatwiej osiągnąć ten cel poprzez wykonanie czegoś praktycznego, związanego z daną porą roku, czym rodzice będą mogli chwalić się podczas zbliżających się spotkań rodzinnych.

Zaawansowane ćwiczenia manualne

Doskonałą propozycją, płynącą z podstawy programowej dla zajęć artystycznych i technicznych są przygotowywane w szkole poduszki dla dzieci świąteczne. Mogą one stanowić późniejszy element dekoracyjny mieszkania. Spełniać praktyczną rolę dla nich zarezerwowaną lub po prostu rozwijać plastyczne talenty uczniów. Do jej przygotowania przez najmłodszych mogą śmiało posłużyć gotowe poszewki do wypchania watą i wszelkie materiały rysunkowe, na przykład mazaki do tkanin albo farby.

Sposób na rozwój talentu

Nieco starszą młodzież, potrafiącą umiejętnie władać igłą i nitkami można poprosić o ich samodzielne uszycie i wyszycie na poduszkach dla dzieci świątecznych motywów. Takie ćwiczenia pobudzają wyobraźnie i znacznie poprawiają koordynacje ruchową. Pozwalają pielęgnować cierpliwość i umiejętność łączenia barw z różnymi stylami haftowania. Im starsi uczniowie, tym więcej możliwości kreuje się przed nimi. Wyobraźnia stanowi jedyny ogranicznik, a praca twórcza kształtuje umiejętności niezbędne do opanowania nauki innych życiowych kompetencji.

Praktyka czyni cuda

Poprzez przygotowanie poduszek świątecznych dla dzieci młodzi ludzie uczą się cerowania, które niejednemu z nich może bardzo ułatwić późniejszą egzystencję. Samodzielne radzenie sobie w trudnych i zaskakujących sytuacjach to częsty kłopot nowego pokolenia. Logiczne zastosowanie wiedzy z jednego przedmiotu podczas wykonywania nie związanego z nim zadania nienależny do najłatwiejszych. Każda szkoła powinna więc zwracać większą uwagę na rozwój tych umiejętności, tak jak to się robi podczas realizowania projektów gimnazjalnych. Tam atrakcyjne poduszki dla dzieci świąteczne mogą stanowić rezultat ich zmagań.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.