Czy pracujący student jest łakomym kąskiem na rynku pracy?

Duża część studentów pracuje. Jedni po to, żeby po prostu dorobić, inni po to, by w ogóle utrzymać się na studiach, a jeszcze inni po to, by nazbierać na określony cel. Tak czy inaczej realia są takie, że większość studentów pracuje dorywczo, sezonowo lub ma stałą pracę. Pracujący student dzienny według socjologów nie jest jednak wartościowy w oczach przyszłego pracodawcy, ponieważ zamiast skupić się na nauce, większość czasu poświęca na pracę. Studia mają stanowić pewien intelektualny rozrusznik. Ma to być czas intelektualnych dyskusji, rozwijania pasji. Tak to widzą socjologowie. Ekonomiści natomiast sądzą, że pracujący student to osoba przede wszystkim doskonale zorganizowana, godząca pracę z nauką, zaradna życiowo. Student, który nie pracuje i wciąż jest zależny od rodziców w tym ujęciu jest leniwy i mało ambitny. Pomijając oczywiście osoby, które otrzymują stypendia i marzą o karierze naukowej. Co o tym wszystkim sądzą studenci? Zapewne niewielu z nich pozytywnie spojrzałoby na pomysł socjologów i jest to zrozumiałe. W rzeczywistości jest to dylemat, który każdy musi rozstrzygnąć sam, w zależności od tego, jakiego rodzaju karierę zawodową sobie wróży.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.