Czy student może być dobrym korepetytorem?

Lekcja

LekcjaKorepetycje, czyli prywatne lekcje z określonych przedmiotów są potrzebne w kilku sytuacjach. Często korzystają z nich rodzice dzieci, które mają problem z nauką. Treści przekazywane na zajęciach szkolnych są dla nich nie wystarczające, więc dodatkową zagłębiają tę tematykę również podczas dodatkowych lekcji ze specjalistą. Korepetytorami najczęściej zostają nauczyciele, którzy pragną dorobić sobie, poza standardowymi godzinami pracy, ale również bardzo często są nimi emerytowani pedagodzy, którzy w ten sposób mogą kontynuować wykonywanie pracy, którą lubią, jednocześnie zwiększając swoje dochody na rencie czy emeryturze. Niemniej jednak, wielokrotnie także studenci decydują się na udzielanie dodatkowych lekcji. Problem w tym, że nie każdy rodzic chce zatrudnić studenta do nauki jego dzieci. Dlaczego?

Przede wszystkim, rodzice często uważają, że student wciąż jeszcze jest osobą mało kompetentną, a do tego, zazwyczaj znacznie mniej odpowiedzialną. Obawiają się, że nie będzie potrafił przekazać całej wiedzy, którą powinien i nie wywiąże się z zadania, jakie jest mu stawiane. Rodzice nastolatków obawiają się też, że student może mieć kłopot z poskromieniem ich pociechy i zachęceniem do nauki, ponieważ zabraknie mu pewności siebie i zdecydowania w działaniu.

Mimo tego, jak pokazuje doświadczenie, ale jak też przyznają specjaliści, zatrudnianie studenta jako korepetytora niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim, uczy się on na bieżąco, bezustannie ma do czynienia z daną tematyką, a kolokwia i egzaminy powodują, że wyjątkowo przykłada się do zagłębiania treści, więc jego wiedza jest świeża. Przy okazji, patrzy na dany temat z perspektywy współczesnego człowieka. Podczas nauki niektórych przedmiotów, istotne jest też to, że student posiadł najnowszą wiedzę, a przecież każda nauka bezustannie się rozwija, dokonywane są kolejne odkrycia, a student jest praktycznie na bieżąco z nowymi informacjami.

Ponadto, student, jako osoba młoda i zbliżona wiekiem do dziecka bardziej, niż poważny nauczyciel, może w prostszy sposób dotrzeć do naszej pociechy. Zapewne będzie używał bardziej młodzieżowego języka, łatwiej będzie mu też wczuć się w sytuację ucznia, zrozumieć go, a przez to dotrzeć do niego z wiedzą. Jeszcze jedną zaletą są również ceny. Ze względu na mniejsze doświadczenie oraz jeszcze nie udokumentowane kompetencje, studenci  z reguły życzą sobie mniej za godzinę korepetycji, niż aktywni nauczyciele czy emeryci bądź renciści.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.