Dla kogo kursy językowe on-line?

slownikNauka zdalna jest coraz powszechniejsza. Istnieją już kierunki, które można studiować nie wychodząc z domu, a poza tym, oferowanych jest wiele kursów i szkoleń internetowych. Mimo tego, trzeba szczerze przyznać, że nie każdy może pozwolić sobie na takie udogodnienie. Zauważalne jest to głównie przy nauce języków obcych. I nie chodzi tu bynajmniej o parametry komputera czy łącza internetowego. Wymagania w tym względzie są minimalne, więc praktycznie każdy może zdecydować się na edukację zdalną. W niektórych przypadkach trzeba jedynie wyposażyć komputer w kamerkę internetową, słuchawki i mikrofon.

Niemniej jednak, podstawową kwestią są wrodzone predyspozycje do samodzielnej nauki. Edukacja zdalna wymaga wyjątkowej samodyscypliny i naprawdę dużej motywacji. Ucząc się niektórych rzeczy możemy pozwolić sobie na urozmaicenie form nauki, możemy wykonywać eksperymenty, które będą nauką praktyczną. Niestety, w czasie nauki języka obcego nie mamy zbyt wielu możliwości i musimy przygotować się na żmudne zapamiętywanie, powtarzanie. Nawet, jeśli będzie to monotonne i męczące, to i tak musimy uczyć się na pamięć wielu słówek podzielonych na kategorie, fraz, idiomów, a nawet całych zdań. Pomimo tego, że pojawią się różne zadania, to i tak cała nauka będzie skupiała się tylko na pisaniu, czytaniu i zapamiętywaniu. Samodzielnie trudno jest zmotywować się do tego, by każdego dnia powtarzać te same słowa i wykonywać bardzo podobne zadania.

Kursy językowe są więc przeznaczone dla tych osób, które potrafią narzucić sobie odpowiedni rytm nauki. Muszą umieć zachować systematyczność, by nie robić zbyt dużych przerw w nauce, po których zapomną część wcześniej wyuczonych wyrazów. Poza tym, zdecydowanie lepiej jest uczyć się języka obcego zdalnie wtedy, gdy znamy już jego podstawy. Samemu bardzo trudno jest nauczyć się go od podstaw, ponieważ często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że np. źle wymawiamy pewne słowa lub litery. Oczywiście, rozwiązaniem są kursy on-line prowadzone przez specjalistę poprzez komunikatory takie, jak choćby Skype. W takich sytuacjach, nie ma praktycznie żadnej różnicy między nauką stacjonarną a zdalną.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.