Dobrze płatne zawody

Technologie informatyczne i finanse – to najlepiej opłacane sektory pracy w Polsce. Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń w 2014 roku największą pensję można było osiągnąć na posadzie architekta IT, którego przeciętne zarobki miesięczne wyniosły  8532 zł netto. Jak pokazują statystyki, kwestia ta nie zmieni się w przeciągu najbliższych kilku lat, dlatego też, jeśli więc chcesz dobrze zarabiać, zwiąż swoją przyszłość właśnie z tymi sektorami.

XXI wiek to ogromna zagdaka – nigdy nie wiesz, co czeka na ciebie następnego dnia. To jednocześnie wielka szansa, nieustający postęp, najszybszy przepływ informacji i coraz to nowe wynalazki, które tak szybko zmieniają nasze życia, że coraz ciężej nam się przyzwyczaić. Jak wobec takiej rzeczywistości, na którą nakłada się dodatkowo polski kryzys, brak specjalistów na rynku pracy i zagraniczne wyjazdy „za chlebem”, mają poradzić sobie maturzyści? Czy mają szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy w kraju? Jak najbardziej, pod warunkiem, że zdecydują się związać swoją przyszłość z finansami bądź sektorem IT.

Matura i co dalej

W głowach młodych ludzi, tuż po szkole, zawsze pojawia się pytanie: jaki kierunek obrać po maturze? Jaka branża zagwarantuje pracę i nie będzie chwilową modą czy skokiem zapotrzebowania na rynku, a pracą, która przyniesie im pewny zysk i stałą posadę? Gdzie iść na studia, by po skończeniu nie zdawać sobie nagle sprawy, że trzeba się przebranżowić i znów uczyć? Odpowiedź jest prosta. Związać się z takim sektorem gospodarki, który zawsze będzie „na topie”. A drogi są co najmniej dwie…

IT drogą do sukcesu

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że internet jest przyszłością. Właśnie dlatego to z nim warto związać się na znacznie dłużej, gdyż polskie firmy stawiają dziś przede wszystkim na innowacyjność. W cenie są zarówno treści content marketingowe czy obsługa e-commers, lecz przede wszystkim tworzenie oprogramowania, sieci czy stron i portali internetowych, które potrzebne są właściwie każdej branży. Właśnie dlatego z roku na rok badacze notują coraz większe zapotrzebowanie na informatyków, analityków i specjalistów IT. Kończąc więc kierunek informatyczny na studia I stopnia w Szczecinie, np. w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu , dobrze płatną posadę masz gwarantowaną.

Finanse – pieniężna perspektywa

Sektor gospodarki, który pomimo transformacji, które przechodzi, niezmiennie jest dochodowy dla osób, które odnajdą się w tym pędzącym świecie. Analitycy finansowi, maklerzy, brand managerzy, a przede wszystkim finansiści i księgowi – zawsze znajdą satysfakcjonującą ich pracę. Pytanie tylko, czy jesteśmy gotowi, by całe życie pędzić.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.