E-learning dla pracowników

Pracownik

PracownikPodwyższanie kwalifikacji pracowniczych jest ważne w wielu firmach. Dzięki temu, że podwładni pogłębiają swoją wiedzę i rozwijają umiejętności, można poszerzać ich kompetencje, zamiast wymieniać ich na nową kadrę. Jest to komfortowym rozwiązaniem dla pracodawców, ale jednocześnie świetną opcją dla pracowników, którzy nie są zwalniani, a mogą się rozwijać. Jednak, żeby zorganizować szkolenie dla pracowników, firma z reguły musi zatrudnić profesjonalnego trenera, który poprowadzi zajęcia. W takiej sytuacji znacznie prostsze bywa przeprowadzenie szkolenia on-line.

 

Kursy i szkolenia pracownicze przeprowadzane internetowo mogą być prowadzone przez automatycznie działające systemy bądź też przez konsultantów czy trenerów, którzy nawiązują bezpośredni kontakt poprzez komunikatory sieciowe. Są one najczęściej płatne poprzez przelew. Po jego otrzymaniu dochodzi do rozpoczęcia szkolenia. W zależności od typu kursu, może on być jednorazowy bądź też może mieć formę serii zajęć. Zdarza się, że jest on typowo teoretycznym przekazaniem wiadomości lub też wzbogacony jest o ćwiczenia praktyczne, które osoba ucząca ma wykonywać.

 

Mimo takiej możliwości, firmy wciąż rzadko korzystają z tego sposobu na doszkalanie swoich podwładnych. Częściej to sami pracownicy decydują się na podnoszenie swoich kwalifikacji po to, żeby mieć większe szanse na awans, a przede wszystkim, na otrzymanie upragnionego stanowiska, o które się staramy. Kursy on-line mają wartość podobną do tych przeprowadzanych bezpośrednio i z pewnością efektownie wyglądają w CV pokazując, że wciąż staramy się rozwijać.