Ebooki edukacyjne a program „Cyfrowa szkoła”

klasa

klasaProgram „Cyfrowa szkoła” ma być próbą wprowadzenia do polskich placówek dydaktyczno-wychowawczych najnowszych technologii. Na czym to polega? Środki przekazane przez rząd na realizację tych zamierzeń zostaną wykorzystane do zakupu nowoczesnych sprzętów przydanych w nauczaniu. Zostaną one umieszczone w tych jednostkach szkolnych, które biorą udział w całym przedsięwzięciu. Program rozpoczyna się już w tym roku szkolny, czyli 2012/2013.

W ramach program „Cyfrowa szkoła” uczniowie mają otrzymać tablety, które będą wspomagały ich naukę, ale przede wszystkim e-booki edukacyjne w postaci e-podręczników, które będą proste w obsłudze, ale mimo tego, uprzyjemnią nabywanie wiedzy oraz umiejętności obsługiwania się nowoczesnymi urządzeniami. W ten sposób ma zostać sprawdzona możliwość efektywnego nauczania przy pomocy współczesnych zdobyczy technologicznych. Zakłada się, że skorzystanie z e-booków ułatwi pracę nauczycielom, jednocześnie upraszczając pojmowanie wiedzy przez samych uczniów.

Poza e-podręcznikami oraz tabletami, w szkołach biorących udział w programie pojawić mają się także inne pomoce dydaktyczne, w tym np. tablice interaktywne czy nowoczesne projektory. Ponadto, szkoły otrzymają nowe, wyspecjalizowane komputery, do których dostęp będą mieli uczniowie i nauczyciele. Mają one wspomagać prowadzenie zajęć lekcyjnych, urozmaicając je i pozwalając na zastosowanie różnorodnych technik przekazywania informacji przez pedagoga.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.