Edukacja w internecie

Internet to prawdziwa kopalnia wiedzy. Jednak, żeby wynieść z niej jakiekolwiek korzyści, powinniśmy umieć prawidłowo korzystać z zasobów sieci. Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na to, z jakich stron korzystamy. Najlepiej jest wybierać te prowadzone przez profesjonalistów. Wtedy mamy pewność, że wszystkie informacje czy też porady są wiarygodne. Na pewno przydatne okażą się przedruki z realnych książek czy czasopism. Poza tym, zawsze znajdziemy dane odnoszące się do autora tekstu. Dzięki temu, możemy sprawdzić, czy dana osoba naprawdę zna się na temacie, w którym się wypowiada. Same słowniki czy encyklopedie internetowe często są tworzone przez internautów. Jako, że trudno zweryfikować umieszczane przez nich informacje, na pewno nie powinniśmy być w stu procentach pewnych ich prawdziwości. W takich sytuacjach lepiej jest dodatkowo sprawdzić, czy na innych stronach lub w książkach zawarte są podobne fakty. Natomiast decydując się na kursy lub szkolenia on-line warto wcześniej gruntownie zbadać kwalifikacje osoby, która je prowadzi. Mamy pełne prawo zażądać od niej okazania dokumentów potwierdzających wykształcenie lub zdobyte doświadczenie. Poza tym, bardziej wiarygodne zawsze są osoby, które nie stronią od serwisów społecznościowych. Jednym z bardziej wiarygodnych jest tu, na przykład Goldenline.pl, w którym mamy możliwość sprawdzenia specjalizacji poszczególnych ludzi, ich wykształcenia oraz dorobku zawodowego.