Edukacyjne piosenki dla dzieci

rodzic

rodzicMuzyka to nie tylko sposób na relaks i możliwość poznania nowych brzmień. W niektórych przypadkach to także terapia, a nawet metoda nauczania! Piosenki edukacyjne szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku nauki małych dzieci. Zamiast bezustannie powtarzać im te same kwestie, próbując sprawić, by je zapamiętały, znacznie lepiej jest puścić maluchowi piosenkę, która w luźny i przyjemny sposób opowiada o tym, co czego chcemy nauczyć. W ten sposób, praktycznie nieświadomie i mimowolnie, szkrab naprawdę zacznie wszystko zapamiętywać.

Piosenki edukacyjne dla dziecka dostępne są na płytach oraz kasetach sprzedawanych w empikach i księgarniach. Zazwyczaj wszystkie utwory na nośniku mają podobną charakterystykę, jednak każdy z nich może traktować o czymś zupełnie innym. Jako, że głos, którym śpiewane są piosenki jest tak modulowany, by brzmiał wesoło, dzieci z chęcią słuchają utworów. Często pojawiające się w nich rymy dodatkowo uatrakcyjniają całość. Poza płytami, piosenki tego typu są też powszechnie dostępne w internecie.

Niemniej jednak, piosenki edukacyjne mogą wymyślać także sami rodzice. Wystarczy odrobina kreatywności, by śpiewać maluchowi przed snem samodzielnie przygotowane, nawet krótkie pioseneczki, które mają jakiś ważniejszy przekaz. Niekoniecznie musi to być nauka dotycząca ważniejszych zagadnień – piosenki to też metoda na naukę dziecka odpowiednich zachowań, jak choćby mówienia „dziękuję”, czy sprzątanie po sobie zabawek.

1 Comment

  1. Hm… wyobraziłam sobie jak śpiewam dziecku o matematyce, żeby było edukacyjnie:)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.