Edukacyjne strony www

klasa

klasaTematyka edukacji kojarzy nam się głównie z chodzeniem do szkoły i odrabianiem zadań domowych. Jednak wielorodne strony internetowe poświęcone zagadnieniu edukacji traktują również o innych sprawach. Warto dowiedzieć się, gdzie i jakie konkretne wiadomości możemy odnaleźć surfując w sieci. Niektóre spośród tych informacji przydatne są zarówno uczniom, jak i ich rodzicom, a także nauczycielom i innym pracownikom oświaty.

Dla Polaków najważniejszą witryną edukacyjną powinna być strona Ministerstwa Edukacji Narodowej, czyli men.gov.pl. Tutaj znajdziemy wszelkie zapisy prawne związane z edukacją w naszym kraju, rozkład roku szkolnego oraz akademickiego, wszelkie zmiany i aktualności, jakie pojawiają się w szkolnictwie. Dowiemy się także, ile pieniędzy i w jaki sposób jest przekazywanych na rzecz oświaty oraz znajdziemy mnóstwo innych informacji dotyczących edukacji w Polsce.

Poza tym, w sieci można znaleźć wiele innych, tematycznych stron internetowych nawiązujących do poszczególnych zagadnień łączących się z edukacją. Wśród nich pojawiają się witryny przeznaczone głównie dla nauczycieli – zarówno informacyjne, jak i typowo poradnikowe. Pomagają one przygotować się do prowadzenia zajęć, zawierają przykłady niektórych lekcji, ćwiczeń, zadań. Mogą też być źródłem informacji o szczegółowych prawach i obowiązkach nauczycieli.

Oczywiście, jeszcze popularniejsze są strony www kierowane do uczniów. Odrębne są zwykle te dla studentów i te dla dzieci oraz młodzieży uczęszczającej do szkół o niższych szczeblach. Niektóre z nich pomagają w przygotowaniu się do lekcji, inne zawierają dane o najważniejszych egzaminach i ich specyfice (matury, egzaminy gimnazjalne, egzaminy na koniec podstawówki).

1 Comment

  1. Bardzo fajny artykulik

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.