Egzamin z języka angielskiego FCE

słownik

słownikCertyfikat FCE, czyli First Certificate in English to najpopularniejszy dokument potwierdzający znajomość tego języka. Otrzymuje się go po zdaniu egzaminu FCE, składającego się z pięciu części. Zawierają one czytanie po angielsku, pisanie, słuchanie ze zrozumieniem angielskich tekstów, mówienie oraz użytkowanie języka angielskiego, czyli prawidłowe korzystanie z używanych w nim struktur językowych. W ostatniej części sprawdza się gramatykę i umiejętność korzystania z niej w różnych sytuacjach.

Jako, że w każdej części egzaminu maksymalna możliwa do zdobycia liczba punktów to 40, oznacza to, że łącznie można zdobyć 200 punktów. Oceny wystawiane są, jako A, B, C, D, oraz E, przy czym zdanie egzaminu oznaczają wyłącznie A, B i C, natomiast D i E oznaczają, że nie udało się zdać egzaminu. Żeby otrzymać najniższą ocenę zapewniającą zdanie, trzeba zdobyć, co najmniej 60% punktów. Wtedy dostajemy certyfikat z ocenę C.

Ze względu na fakt, że FCE jest certyfikatem międzynarodowym, egzamin organizuje British Council. Można do niego przystąpić w jednym z trzech terminów, ponieważ odbywa się on w trzech sesjach. Pierwsza z nich organizowana jest w marcu, druga w maju lub czerwcu, a trzecia w listopadzie albo grudniu.

Co ważne, certyfikat wydaje się bezterminowo, a do egzaminu może przystąpi każdy, bez względu na to, jak długo uczył się języka angielskiego. Wystarczy zapisać się na dany termin i zapłacić za egzamin. Jedynym warunkiem jest to, że zdawać egzamin może wyłącznie ta osoba, dla której angielski nie jest językiem ojczystym.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.