Egzaminy do gimnazjum – test wiedzy

Regał

Fot. Fotoglobe.eu

Egzamin do gimnazjum to jednej z pierwszych poważnych testów na określenie poziomu wiedzy dziecka. To duże wyzwanie także dla rodziców, którzy do tej pory martwili się tylko o by dziecko zdało z klasy do klasy, teraz dochodzi stres tego, jak dziecko wypadanie w teście do gimnazjum. Egzamin do gimnazjum jest pierwszym egzaminem z trzech egzaminów zewnętrznych, na które składa się oprócz niego jeszcze egzamin gimnazjalny i matura.

Egzamin do gimnazjum zdaje się na koniec podstawówki, czyli obecnie po zakończeniu szóstej klasy. Egzamin ten obejmuje sprawdzian umiejętności w takich obszarach jak czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji oraz wykorzystywanie wiedzy w praktyce. Wszystkie te obszary są podzielone na tak zwane standardy wymagań egzaminacyjnych. Istotne jest, że egzamin jest powszechny i obowiązkowy, a przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Ważną informacją jest także to, że tego egzaminu nie można nie zdać, a jego wyniki nie jest podstawą przyjęcia do gimnazjum. Egzamin ma zatem znaczenie informacyjne w zakresie ukierunkowania ucznia na dalszym etapie nauki. Niezależnie od wyniku uczeń zostaje przyjęty do gimnazjum w swoim regionie, chyba, że rodzice złożą wniosek do innego gimnazjum, które będzie dysponowało wolnymi miejscami.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.