Egzaminy online – jak to wygląda?

internet

internetEgzaminy internetowe mogą być przeprowadzane w kilku sytuacjach. Są one organizowane dla osób, które z różnych względów decydują się na edukację online. Chodzi tu głównie o niektóre kierunki studiów, które na pewnych uczelniach są możliwe do studiowania w formie zdalnej. Poza tym, egzaminy w takiej postaci dotyczą ludzi, którzy odbywają kursy lub szkolenia odbywające się zdalnie.

Egzaminy odbywające się poprzez internet mogą mieć odmienny przebieg. Bywa tak, że przeprowadza się je przez komunikatory. Najczęściej wybiera się w tym celu Skype, ponieważ daje on kontakt najbardziej przypominający ten na żywo. Ten sposób kontaktu pomiędzy osobą egzaminującą a uczniem w największym stopniu eliminuje ryzyko oszukiwania, ściągania, podpowiadania osób trzecich. Jest więc najdogodniejszą opcją.

Pozostałe komunikatory mogą być przydatne, jednak ważne, żeby dawały one kontakt nie tylko pisemny, ale również wizualny. Mimo tego, niektóre jednostki mogą prowadzić egzaminy ze szkoleń na komunikatorach tekstowych, jeśli jednak pytania i zadania są przygotowane w formie nie dającej możliwości oszukiwania. Oczywiście, jest to zadanie trudne dla egzaminujących.

Niemniej jednak, zdarza się również tak, że egzamin jest przeprowadzany przez email. Wtedy jednak zadaniem jednostki egzaminującej jest stworzenie takiego formularza egzaminowego, żeby zmuszał on do korzystania z własnej wiedzy oraz umiejętności zdającego egzamin, nie dając mu szans na oszustwa. Dodatkowo, w takim przypadku niezbędne jest ustalenie, jak najkrótszego czasu trwania egzaminu tak, żeby zdający musiał dość szybko odesłać wypełnione karty egzaminacyjne

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.