Ferie to najlepszy czas na przedmaturalne korepetycje

studenciDo matury coraz bliżej. Okres studniówkowy trwa w najlepsze. Dla wielu licealistów do ostatni dzwonek na skorzystanie z pomocy korepetytora. To niemal pewne, że większość uczniów którzy mają niedługo przystąpić do egzaminu dojrzałości potrzebują korepetycji. Nawet, jeśli młody człowiek regularnie się uczył, to i tak z pewnością nie pamięta wszystkiego, dlatego tak ważne jest, żeby mógł powtórzyć cały materiał z danego przedmiotu pod okiem specjalisty. Dzięki temu, powtórka nie będzie tylko samym przypomnieniem sobie najważniejszych faktów, ale również uzupełnieniem ewentualnych braków wiedzy.

Jako, że ostatnie miesiące przed egzaminem maturalnym to okres wyjątkowo intensywnej pracy w samej szkole, uczniowie nie mają wystarczająco dużo wolnych chwil, by dodatkowo powtarzać materiał, dlatego najlepszym czasem na naukę są dla nich ferie zimowe. Dlatego też, warto jak najszybciej zarezerwować sobie korepetytora, który właśnie w tym okresie będzie miał czas na udzielenie przynajmniej kilku lekcji. Warto zauważyć, że właśnie podczas przerwy feryjnej mamy dużo więcej czasu na naukę, więc możemy rozpoczynać już z rana, a wieczorem odpoczywać, by zregenerować siły na kolejny dzień nauki.

Dobrze jest przy tym zastanowić się, co dokładnie chcemy powtórzyć. Najlepiej jest najpierw samodzielnie przejrzeć materiały, żeby sprawdzić, co pamiętamy najsłabiej i co wymaga od nas największej uwagi. Dzięki temu, szanse na idealne przygotowanie się do matury będą optymalne. Przemyślmy również wybór korepetytora – zwracamy uwagę na jego doświadczenie i osiągnięcia w danej dziedzinie, którymi może się nie tylko pochwalić, ale które może również udokumentować.

1 Comment

  1. Tak, masz rację. Ja pamiętam, że właśnie w ferie zimowe rozpocząłem przygotowania do egzaminu maturalnego. Osobiście uważam właśnie, że te wolne 2 tygodnie warto poświęcić przynajmniej na napisanie zalożeń do nauki, np. miesiąc poświęcam na to i na to, dziennie będę robić tyle i tyle zadań z matematyki, itd.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.