Gdzie wysłać nastolatka na wakacje?

rodzina

rodzinaPrzerwa w nauce szkolnej, o ile nie zagospodarujemy jej młodzieży w odpowiedni sposób, może przyczynić się do zachowań ryzykownych, które wynikają z nudy i chęci zaimponowania rówieśnikom. Dlatego warto zaplanować wyjazd, który zaangażuje i zainspiruje naszego młodego dorosłego.

Poza wyjazdami na tradycyjne kolonie, mamy do wyboru obozy młodzieżowe za granicą, które pozwolą wykorzystać wakacje w produktywny sposób. Przykładowo wyjazdy z angielskim, to oferta szlifowania języka obcego, nie mająca wiele wspólnego ze stresującą nauką w szkolnej ławce.

 Nauka języka obcego wpleciona jest w kontekst dnia codziennego, czyli podczas zwiedzania zabytków, podczas komunikowania się z rodziną goszczącą, u której mieszka młodzież, ale też w kontaktach z rówieśnikami. To najbardziej naturalne i niewymuszone okoliczności, jakie tylko można stworzyć do przyswojenia języka.

Motywacja to słowo klucz dla niestandardowej nauki języka obcego. Kursy stacjonarne w czasie roku szkolnego, mogą być dodatkowym obciążeniem dla młodzieży, której tempo życia jest coraz szybsze. Wakacje to czas wolny od stresu szkolnego, wizji egzaminów, dlatego można pokusić się o dodatkowe cele, które okażą się przydatne w dorosłości.

Globus Agencja Turystyczna ATAS proponuje także wyjazdy, na których młodzież ma okazję rozwijać swoje pasje i zainteresowania, takie jak: malarstwo, manga, dziennikarstwo, komputery, jeździectwo, czy aktorstwo.

 Nigdy nie wiadomo kiedy wakacyjny wyjazd stanie się bodźcem do odkrycia pasji, a nawet przyszłego zawodu. Ważne, aby szkoły językowe posiadały akredytację British Council.

Z Agencją Turystyczną ATAS można zwiedzić: Bułgarię, Francję, Grecję, Maltę, Wielką Brytanię, czy Włochy.

Młodość to niepowtarzalny okres życia, w którym młodzież nie jest obciążona obowiązkami zawodowymi ani rodzinnymi, dlatego to najlepszy moment na zwiedzanie świata i inwestowanie w swój rozwój.

1 Comment

  1. Od zawsze było i jest wiadomo, że nastolatkowi trzeba odseparowania od rodziny, takiej prawdziwej szkoły życia 🙂 Morze, Góry, Szkoła przetrwania? Moim zdaniem to ciekawe propozycje.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.