Geograficzne i historyczne mapy ścienne

Mapy ścienne to jedne z najpopularniejszych pomocy naukowych, z których korzysta się w polskich szkołach. Są przydatne nauczycielom omawiającym poszczególne zagadnienia, opisujących konkretne tereny czy wydarzenia. Niemniej jednak, jeszcze bardziej zyskują na nich uczniowie, którzy mają szansę łatwiejszego, szybszego zrozumienia i zapamiętania konkretnych kwestii. Najczęściej spotykane są mapy ścienne geograficzne oraz historyczne.

Mapy ścienne geograficzne są tymi najpowszechniejszymi. Występują w przeróżnych rodzajach. Najpopularniejsze są mapy Polski przeglądowe oraz polityczne. Pierwsze z nich zawierają wszelkie istotne punkty, przedstawiając nazwy państw, miast, rzek, gór itp. Natomiast mapy polityczne skupiają się na prezentacji politycznego podziału terytorium, zawierając głównie nazwy państw i miast. Niemniej jednak, istnieje też wiele innych typów map, które mogą okazać się przydatne. Trzeba przy tym dodać, że praktycznie w każdej szkole znajduje się także mapa ścienna Europy. Oczywiście, występują tez mapy innych państw oraz całych kontynentów.

Oprócz map geograficznych, powszechne są także mapy historyczne. Charakteryzują się one tym, że przedstawiają tylko te tereny, które były znane w określonym roku. Przedstawiony na nich podział świata odpowiada temu, który obowiązywał właśnie w minionych czasach. Niejednokrotnie zaznacza się na nich również inne informacje takie, jak choćby miejsca bitew czy szlaki, jakimi maszerowały poszczególne wojska.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.