Internet narzędziem edukacji

internet

internetChociaż Polska ma spore możliwości w tej kwestii, to jednak wciąż nie potrafimy optymalnie wykorzystywać internetu do celów edukacyjnych. Możliwość zdalnego studiowania wciąż jest bardzo ograniczona. Jeszcze rzadziej możliwa jest nauka online na niższych szczeblach edukacji. Niemniej jednak, bardzo dobrze opanowaliśmy opcje korzystania z sieci do działań wspomagających edukację. Coraz częściej korzystamy z e-kursów dotyczących różnych branży. Sporą popularnością cieszą się internetowe kursy językowe oraz komputerowe – w tym kursy programowania, szybkiego pisania, projektowania stron. Nieco rzadziej mamy natomiast odwagę na rozpoczęcie innych zdalnych szkoleń takich, jak te przeznaczone dla początkujących biznesmenów, dla księgowych czy managerów.

Oprócz tego, internet służy nam, oczywiście, do uzyskiwania informacji, które często stają się uzupełnieniem wiedzy zawartej w książkach. To właśnie w sieci możemy znaleźć tłumaczenia oraz detale, które nie pojawiają się nigdzie indziej. A jeśli nie zrozumiemy jakiegoś zagadnienia, to właśnie w sieci mamy szansę na szybkie i sprawne znalezienie osoby, która udzieli nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jedynym problemem pozostaje to, byśmy potrafili rozsądnie ocenić jej wiarygodność i kompetencje.

Internet powala nam też na przygotowywanie różnych pomocy dydaktycznych takich, jak jasno opisujące temat prezentacje multimedialne czy pozwalające na naukę poprzez zabawę gry i zabawy. Oprócz tego, w sieci mamy dostęp do szeregu darmowych podręczników i książek popularnonaukowych, które pozwolą nam pogłębiać wiedzę. Mogą one przyjmować postać e-booków bądź jeszcze wygodniejszych w stosowaniu audiobooków. Ponadto, na wielu stronach www znajdziemy testy sprawdzające już pozyskaną wiedzę i pozwalające ocenić, jak wiele nauki jest jeszcze przed nami, byśmy dobrze poznali dany temat.

1 Comment

  1. Dzisiaj sam internet i spedzanie w nim czasu to jest całkiem niezła edukacja:) Ale fakt – i kursy językowy da się znaleźć w sieci, i tani podręcznik:)
    Byle chcieć

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.