Jak nauczyciel może zarobić w ferie?

Nauczyciel

NauczycielCo może robić nauczyciel w okresie ferii? Okazuje się, że wcale nie musi się nudzić. Część osób pracujących  tym zawodzie poświęca przerwę zimową na dodatkową pracę. Niestety, taka opcja pojawia się głównie w większych miastach. Chodzi tu o możliwość kontynuowania pracy związanej z wyuczonym zawodem tyle, że na nieco innych warunkach.

Praktycznie każdego roku gminy, które mogą sobie na to pozwolić, zlecają nauczycielom i innym pedagogom pomoc w zorganizowaniu czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Chodzi tu o aktywizację młodych osób tak, by nie nudziły się w trakcie ferii. Organizowane są dla nich różnego rodzaju imprezy kulturalne, które pozwalają spędzić czas w sposób inny, niż oglądając telewizję czy grając na komputerze.

Jeśli chodzi o mniejsze miejscowości, w których raczej nie można liczyć na dziesiątki tysięcy złotych przeznaczanych na ten cel, otwierane są przynajmniej świetlice, w których młodzi ludzie mogą spotykać się, grać, spędzać wspólnie czas na zabawie i rozmowach. Oczywiście, programy zajęć w takich placówkach znacznie się od siebie różnią, jednak cel działania ich wszystkich jest jednakowy – zagwarantowanie dzieciom i młodzieży, jak najlepszej zabawy w czasie dwutygodniowej przerwy.

Nauczyciele mogą w tym czasie starać się o przyjęcie do pracy na stanowisku opiekuna lub pedagoga organizującego i sprawiającego kontrolę nad takimi wydarzeniami. Najczęściej takie zatrudnienia formę umowy-zlecenia, lecz mimo to, jest niezłą opcją dorobienia. Tym bardziej, że z uwagi na wykształcenie i doświadczenie, to właśnie nauczyciele najchętniej przyjmowani są w czasie ferii na takie stanowiska.

 

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.