Jak opanować stres egzaminacyjny

    Trudno spodziewać się egzaminów bez żadnego stresu. Stres jest zawsze i, co ważne, pełni określoną funkcję, ponieważ ma on mobilizować nas do działania. Rzeczywiście u niektórych działa to w ten sposób. Inni natomiast ze zdenerwowania nie potrafią sobie niczego przypomnieć, tym bardziej, gdy jest to egzamin ustny. Sposobów na stres jest kilka. Jeden z nich to po prostu nauczenie się na sprawdzian czy egzamin. Drugi sposób, to uświadomienie sobie, że nawet jeśli zawalimy egzamin, to i tak świat się nie zawali, ponieważ zawsze można do niego podejść kolejny raz. Warto przed wyjściem na egzamin zjeść kilka kostek czekolady. Czekolada wyzwala endorfiny, które zwalczają stres, a ponadto dzięki zawartości magnezu usprawniają pracę mózgu. Inną metodą jest unikanie osób wiecznie siejących panikę. Każdy z nas wie doskonale, kogo należy unikać. Ci, którzy bez przerwy powtarzają, że się nie nauczyli, a później dostają piątki też tylko działają na nerwy, nie wnosząc do rozmowy przed egzaminem niczego konstruktywnego. Lepiej ustawić się gdzieś na uboczu i powtórzyć, chociaż pobieżnie cały materiał lub zagadnienia, które sprawiały nam największe problemy.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.