Jak wybrać dobrego korepetytora?

Fot. Fotoglobe.eu

Nauka niektórych przedmiotów szkolnych sprawia wielu uczniom poważne problemy. Wtedy też rodzice zmuszeni są do poszukania dla swoich dzieci odpowiedniej pomocy. Pomocą tą najczęściej są korepetycje.

W związku z tym, że na rynku usług edukacyjnych, osób udzielających korepetycji nie brakuje, a nowych ofert wciąż przybywa, rodzice stają przed poważnym dylematem: jak wybrać dobrego korepetytora.

Dobry korepetytor powinien charakteryzować się kilkoma podstawowymi cechami. Przede wszystkim powinna to być osoba odpowiednio wykwalifikowana i wykształcona. Powinien on też posiadać sporo wiedzy zarówno teoretycznej jak i praktycznej z danej dziedziny i w umiejętny sposób, przekazać ją swoim uczniom. Ponadto powinny go wyróżniać takie cechy jak:

  • Otwartość
  • Umiejętność nawiązania kontaktu z młodym człowiekiem
  • Energiczność
  • Umiejętność wyrobienia sobie autorytetu u słuchacza.

Rodzice poszukujący odpowiedniego korepetytora dla swoich dzieci, powinni więc wziąć pod uwagę właśnie te, wymienione powyżej elementy czy cechy osobowościowe. Inne ważne aspekty wyboru to: cena za czas przeznaczony na lekcję, wykształcenie kandydata na korepetytora, metody nauczania oraz ich efektywność.

Jeśli nie do końca rodzice są przekonani, co do słuszności swojego wyboru, powinni popytać wśród znajomych czy dany korepetytor jest im znany. Dobrym wyznacznikiem właściwiej decyzji jest także wieloletnie doświadczenie w udzielaniu korepetycji z danego przedmiotu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.