Jak wybrać korepetytora z Chemii w Gdańsku i nie tylko?

Powierzenie swojej edukacji korepetytorowi to bardzo ważna decyzja, warto mieć zaufanie do osoby, która ma nas uczyć, douczać. Podczas korepetycji warto o szczerość z obydwu stron, tylko w ten sposób można osiągnąć zamierzony efekt korepetycji. O ile na tle grupy, klasy nie jest łatwo przyznać się, że czegoś nie wiemy, nie rozumiemy to podczas korepetycji nie powinniśmy czuć obaw przed przyznaniem się do braku wiedzy w danym temacie. Korepetycje wcale nie muszą polegać na uzupełnianiu braków ze szkoły, mogą stanowić rozwinięcie i wstęp do świata chemii pełnego niespodzianek, o których w szkole nie ma słowa. Wybór korepetytora nie jest łatwy, w dużej mierze zależy od oczekiwań ucznia. Jeśli korepetycje z chemii maja być jedynie powtórką materiału ze szkoły i pomocą w nauce to korepetytorów z Gdańska jest na tylu, by można było swobodnie wybrać osobą najbardziej dyspozycyjną, czy też oferującą najniższe stawki godzinowe. O wiele trudniej znaleźć nauczyciela, korepetytora z pasją, który zachęci ans do odkrywania chemii, zwłaszcza na nieco wyższym poziomie niżeli szkołą podstawowa. Nie można zapominać, iż chemii uczą się nie tylko dzieci szkolne, młodzież licealna ale również studenci na wielu kierunkach studiów. Nie rzadko chemia jest wymagana w pracy, mimo iż nie jesteśmy chemikami, wówczas przydają się korepetycje odświeżające wiedzę szkolną i uzupełniające o tę wymaganą przez pracodawcę, istotną z punktu widzenia pracy jaka wykonujemy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze korepetytora?

Korepetytor z chemii winien przede wszystkim reprezentować stosowny poziom wiedzy z tej dziedziny. Najlepszym nauczycielem chemii byłby pasjonat o duszy naukowca, poszukiwacza, jednak nie am się co oszukiwać takich osób nie ma wiele, tym bardziej kiedy ogranicza nas Gdańsk. Należy jednak pamiętać, iż wybierając dla siebie korepetytora wybieramy  go my a nie on nas i to korepetytor ma spełnić nasze warunki, nie przeciwnie. Nawet jeśli chodzi tylko o przygotowanie do matury czy egzaminu gimnazjalnego.

O chemii jako nauce pisaliśmy już na i.szkola.pl  tutaj.

Otóż warto sprawdzić opinię o korepetytorze, tak w sieci jak i poza internetem, wśród znajomych, bliskich. Pozytywna opinia i renoma nie gwarantują udanej współpracy ale dają pewien komfort bezpieczeństwa. Poza opinią istotne są kwalifikacje tak w zakresie chemii jak również pedagogiki, metodyki pracy korepetytora. Nie każdy ma talent do pracy z uczniem, jednak stosowne kwalifikacje poświadczają nabytą wiedzę, przynajmniej teoretyczną. Jakość nauczania w trakcie korepetycji nie zawsze tożsama jest z kwalifikacjami zawodowymi, bowiem zarówno wśród wieloletnich nauczycieli chemii, nauczycieli akademickich kierunków chemicznych znajdują się osoby niepolecane jako korepetytorzy jak i wśród studentów chemii jest wielu, których uczniowie uwielbiają i gorąco polecają mimo braku dyplomów i tytułów naukowych korepetytorów. Warto kierować się osobowością korepetytora i wspólna relacją, bowiem znacznie łatwiej i efektywniej się uczymy w miłej atmosferze, wśród osób które darzymy szacunkiem i sympatią z wzajemnością. Ostatnim z elementów wpływających na wybór korepetytora winna być cena, aczkolwiek jest ona istotna. Czasem jest lepiej zrezygnować z większej ilości zajęć na rzecz jakości. Jednym z mankamentów korepetycji stacjonarnych jest logistyka. Bądź co bądź w Gdańsku bardzo istotna z uwagi na spore odległości pomiędzy dzielnicami, utrudniona komunikację, zwłaszcza miejską. Już na etapie wyboru korepetytora należy zorientować się czy korepetycje będą odbywać się w naszym domu, umówionym miejscu czy też w domu nauczyciela, a jeśli poza naszym domostwem to gdzie, bowiem dojazd może pochłaniać spore ilości czasu i pieniędzy, być męczący i niewygodny.

Alternatywą dla korepetycji stacjonarnych są korepetycje w domu ucznia, jednak nie wszyscy nauczyciele udzielają korepetycji z dojazdem, mobilnych. Nowością na rynku coraz częściej doskonale sprawdzającą się są korepetycje przez Skype. Co prawda chemia w pewnych zakresach wymaga wykonania doświadczeń to i tak merytorycznie korepetycje z chemii przez internet nie odbiegają jakością od indywidualnych spotkań. Dzięki opcji połączenia audio i wideo przez Skype można przeprowadzić lekcje w czasie rzeczywistym, na żywo oszczędzając czas na dojazdy, jak i ucząc się i ucząc w komfortowy sposób. To rewelacja dla korepetytorów, którzy mając więcej czasu dla uczniów mogą zwiększyć nie tylko grono odbiorców ale również zyskać dostęp do szerszego rynku niżeli tylko Gdańsk. Internetowe korepetycje wiążą się coraz częściej ze złożoną działalnością korepetytorów, którzy chcąc pozyskać dobrą opinię i grono odbiorców tworzą własne strony www o tematyce chemicznej, poradniki, materiały ćwiczeniowe, blogi czy filmiki Youtube o charakterze edukacyjnym. To swego rodzaju znak czasu przenoszący edukację w wirtualny świat bez utraty kontaktu z drugim człowiekiem. Głównym zarzutem wobec multimedialnych kursów, programów nauczania i e-podręczników jest fakt, iż uczeń traci kontakt z drugim człowiekiem, zaś komputer nigdy nie jest na tyle elastyczny i inteligentny by sprostać indywidualnym potrzebom ucznia. Nauka z komputerem nie jest równie efektywna co z korepetytorem, stad też krok wstecz w edukacji an rzecz indywidualnych korepetycji z nauczycielem. Mieszkając w Gdańsku ma się dostęp do wielu korepetytorów, jednak sięgając po korepetycje online możliwości jest bez liku. Dodając do tego dobrą znajomość języków obcych można skorzystać z korepetycji u nauczycieli obcojęzycznych.

Czym winny wyróżniać się korepetycje u idealnego korepetytora z chemii?

Przede wszystkim uczeń powinien sygnalizować problemy w danym obszarze, zaś korepetytor zrozumiale i skutecznie wyjaśniać wszelkie niedociągnięcia procesu edukacji. Istotne w tym momencie jest tempo nauki dostosowane do ucznia, pełna uwaga na uczniu oraz metody pracy dobrane pod kątem możliwości, motywacji danego ucznia. Dobry korepetytor powinien potrafić zmobilizować ucznia do pracy, poprawić jego samoocenę i pewność siebie ale jednocześnie umieć skrytykować ucznia za błędy w sposób konstruktywny. Co ważne korepetycje winny zawierać element motywacyjny, jak i sprawdzający. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z korepetycji warto zmienić korepetytora nie załamując się, iż z pewnością to my nie nadajemy się do chemii. Nie zawsze winę za porażkę ponosi nauczyciel, czasem to kwestia dobrania metody i formy nauki, sposobu zainteresowania chemią, pokochania tego przedmiotu, zrozumienia podstawowych prawideł nauki.

Podsumowując przeglądając oferty korepetytorów z gdańska należy sporządzić przede wszystkim listę osobistych wymagań, po czym wybrać te osoby lub osobę korepetytora, która spełnia jak najwięcej z przygotowanych wymogów. Zawsze warto umówić się na pojedynczą lekcje próbną, sprawdzić jak będziemy się czuć w obecności korepetytora, czy to jest właśnie to o co się nam rozchodzi, czy jednak to nie to i musimy szukać innego nauczyciela. Na rynku przybywa wykwalifikowanych korepetytorów, którzy w pełni legalnie świadczą swe usługi, co za tym idzie mamy prawo do ochrony prawami konsumenta również usług korepetycji. Mimo to w dalszym ciągu wielu korepetytorów to dorabiający sobie studenci, komu zaufamy zależy od nas samych.

Wszyscy korepetytorzy z chemii w Gdańsku obecni są na platformie Preply. Jeśli szukasz korepetycji z chemii nie tylko w Gdańsku ale w całej Polsce to zapraszamy! Chemia nie musi być wcale trudna jeśli się ją zrozumie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.