Jak wydać ebooka?

3758ebook1Obecnie wydawanie książek nie nastręcza już tylu trudności. Nie potrzebne są również znaczne nakłady finansowe, które do tej pory powstrzymywały przed publikacją wielu twórców. Możliwość wydania książki w formie ebooka  ułatwia drogę do zaistnienia na runku. To zdaje się wyjątkowa szansa dla wszystkich, którzy pragną podjąć wyzwanie i sprawdzić się w roli autora.

Dla autorów najważniejszą zaletą pozostają z pewnością koszty wydania wahające się od 0 do 600zł. Nie można jednak pominąć faktu, że dostępność i atrakcyjność tej formy wpływa realnie na sprzedaż. Czytelnicy coraz częściej rezygnują z książek w formie papierowej na rzecz tańszych i łatwych do przechowywania i odczytu ebooków. Tutaj wystarczy dowolne urządzenie: komputer, tablet, czytnik czy pendrive by cieszyć się lekturą. Sam zakup odbywający się drogą elektroniczną  nie wymaga natomiast nakładów czasu. Po wybraniu pozycji już w kilka sekund można stać się jej posiadaczem.

W przypadku wydania ebooka autor podobnież jak w przypadku książki w tradycyjnej  formie papierowej oficjalnie figuruje w polskim systemie wydawniczym, a jego pozycja otrzymuje numer ISBN podlegając klasyfikacji w Bibliotece Narodowej. Poznaj więcej szczegółów o tym, jak wydać ebooka tu.

Autorzy zainteresowani wydaniem ebooka, powinni zwrócić uwagę na ofertę Wydawnictwa PsychoSkok. Bogate doświadczenie oraz pełen profesjonalizm pozwala bowiem świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Koszty zawsze obejmują prace przygotowawcze zakładające: korektę, grafikę okładek, skład, recenzje oraz kampanie informacyjno- promocyjną. Rozumiejąc jak ważna jest dystrybucja polegamy na księgarniach o największym zasięgu jak: Nexto, Virtualo, Empik, Publio, Azymut, Woblink czy Ebookpoint.

Dzięki temu kanały dystrybucyjne obejmują ponad90% rynku e-ksiażki w Polsce. Efektywna sprzedaż odbywa się natomiast poprzez najbardziej prestiżowe księgarnie na świecie w tym: Amazon, Apple IBook Store, Nokia Reading czykobobooks.com. Zdaje się tym samym, że żadna pozycja promowana w ten sposób nie może zostać niezauważona.

Naprzeciw zróżnicowanym potrzebom autorów wychodzą również dostępne trzy warianty finansowania, pozwalające przewidywać zyski w granicach 15- 80% wpływów wydawnictwa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji autor może samodzielnie ocenić na ile dany wariant finansowania/ współfinansowania będzie mu odpowiadać. Stawanie się znanym autorem nigdy dotąd niebyło tak przejrzyste.

1 Comment

  1. fajny artykuł, sama chciałabym wydać książke

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.