Jak zdobyć dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej?

Ostatnie miesiące trzeciej klasy gimnazjum zazwyczaj uczniom upływają na zdobywaniu dodatkowych punktów mogących otworzyć im drogę do lepszej szkoły. Najważniejsze są oczywiście wyniki egzaminu gimnazjalnego, jednakże liczą się też oceny ze świadectwa, a także dodatkowe osiągnięcia. Kiedy egzamin jest już napisany, pozostaje tylko poprawić niektóre oceny, żeby zakończyć gimnazjum z jak najlepszą średnią. Inną metodą na zdobycie dodatkowych punktów, jest udział w konkursach i olimpiadach szkolnych, jednak tu trzeba zajść dość wysoko, aby móc liczyć na jakieś dodatkowe punkty. Mniej wymagającą możliwością jest wolontariat. Wystarczy zapisać się do kółka wolontariuszy w szkole, jeśli takie działa lub poszukać takich stowarzyszeń w naszej najbliższej okolicy. Możemy odwiedzać chorych, robić zakupy starszym osobom, pomagać w schroniskach dla bezdomnych zwierząt. Tu na pewno zdobędziemy nie tylko punkty, ale i nawiążemy nowe znajomości, zdobędziemy sporo doświadczeń, które później będziemy mogli wykorzystać w innej pracy, być może nawet już na płaszczyźnie zawodowej. Wystarczy tylko trafić na to, co rzeczywiście nas interesuje i co chcemy robić, żeby się do tego nie zmuszać wyłącznie dla punktów.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.