Jakie języki obce są dzisiaj na topie?

Od lat wiadomo, że nauka języków obcych to ważna inwestycja w naszą przyszłość. Dzięki temu, że władamy jakimś językiem innym niż polski mamy szansę nie tylko na ciekawsze wakacje zagranicą, ale również na zdobycie lepszej pracy,. W wielu firmach, które nawiązują kontakty z zagranicznymi instytucjami potrzebni są poligloci. Najczęściej mówi się o potrzebie znajomości języka angielskiego, który jest najbardziej uniwersalny. Mimo tego, w biznesie naprawdę istotny jest również język rosyjski. Można to zauważyć, choćby nas przykładzie studiów na kierunku języka biznesowego, gdzie nauka języka rosyjskiego jest obowiązkowa. Ze względu na to, że wiele przedsiębiorstw działających na polski gruncie ma powiązania z niemieckimi filiami, także niemiecki bywa niezbędny. Będzie on również przydatny podczas wakacji lub zawsze wtedy, gdy z braku innych możliwości będziemy chcieli wyjechać za zachodnią granicę, by podjąć się pracy sezonowej. O dziwo, ważnym językiem w dużych korporacjach okazuje się chiński. Wielu pracodawców ceni sobie pracowników posługujących się językiem rumuńskim. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszy się litewski, węgierski, hiszpański. Mimo tego, osoby, które władają tymi językami również mogą liczyć na zatrudnienie w międzynarodowych firmach. Co więcej, płace dla tłumaczy języków mało powszechnych są zwykle wyższe od innych.