Kalendarz matur 2014

matura

maturaChociaż ostatnia tura uczniów kończy zimowe ferie dopiero za kilka dni, to jednak wszyscy uczniowie ostatnich klas szkół kończących się egzaminem dojrzałości powinni już bardzo poważnie myśleć o zbliżającej się maturze. Chyba każdy zdaje sobie sprawę, że to ostatni moment na powtarzanie materiałów do poszczególnych testów, jednak warto też przypomnieć sobie, w jaki dokładnie terminach odbywać będą się matury. Zgodnie z ubiegłorocznym komunikatem opublikowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, matury odbędą się między 5 a 30 majem tego roku.

5 maja o godz. 9:00 rano uczniowie przystąpią do egzaminów z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia, ale o 14:00 odbędą się matury z wiedzy o tańcu na obu poziomach zaawansowania. Następnego dnia rano uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie podstawowej, natomiast popołudniu egzamin zdawać będą ci, którzy zdecydują się na maturę z języka łacińskiego i kultury antycznej. Tak, jak dzień wcześniej, będą to egzaminy na obu poziomach. 7 maja o 9:00 odbędzie się egzamin z podstawowego angielskiego, a popołudniu planowana jest matura z rozszerzonego angielskiego. O 14:00 do matury z angielskiego przystąpią też uczniowie uczęszczający do klas dwujęzycznych.

8 maja rano odbędą się matury z rozszerzonego polskiego, natomiast popołudniu planowane są oba poziomy fizyki i astronomii. Następnego dnia o 9:00 uczniowie napiszą maturę rozszerzoną z matematyki, a o 14:00 czeka ich egzamin na poziomie podstawowym lub rozszerzonym z wiedzy o społeczeństwie. Matury z biologii i filozofii planowane są na 12 maja, a 13 odbędą się egzaminy z języka niemieckiego – rano na poziomie podstawowym, a popołudniu rozszerzone i te dla uczniów klas dwujęzycznych.  14 maja uczniowie przystąpią do matur z geografii oraz historii muzyki, a 15 maja do egzaminów z języka rosyjskiego. 16 maja planowane są natomiast matury z chemii i historii sztuki.

19 maja uczniowie sprawdzą swoje umiejętności posługiwania się językiem francuskim, a 20 maja przetestują wiedzą z zakresu informatyki i historii. 21 maja czekają nas matury z języka hiszpańskiego, a 22 maja odbędą się te z języka włoskiego. Natomiast na 23 maja zaplanowane są wszystkie pozostałe języki dopuszczalne na maturze.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.