Kalendarz szkolny 2012/2013r.

nauka2Rok szkolny 2012/2013 już za pasem, więc warto sprawdzić, jak prezentuje się jego dokładny kalendarz. W szkolnych murach uczniowie pojawią się po raz pierwszy w poniedziałek, 3 września. Na pierwsze wolne dni przyjdzie nam długo poczekać. 14 października – Dzień Nauczyciela, który jest wolny od zajęć, przypada w niedzielę. Dlatego wolne będziemy mieli dopiero 1 listopada – w czwartek. Niestety, już 11 listopada przejdzie nam w tym roku koło nosa – to kolejna niedziela.

Przerwa świąteczna zaczyna się 24, ponieważ jest to poniedziałek. Z tego powodu, nie musimy mieć wolnego 23, po prostu chodzimy do szkoły do końca tygodnia i od następnego mamy już wolne. Oznacza to, że 1 stycznia będzie we wtorek. No a później, już znowu szkoła. 6 stycznia, czyli wolne od pracy i nauki Święto Trzech Króli przypada w… niedzielę, więc znów nie mamy powodów do radości.

Ferie zaczynają się 14 stycznia w 5 województwach i trwają do 27 stycznia. Natomiast trzy kolejne obszary mają ferie w okresie 21 stycznia – 3 lutego. Następne 4 województwa organizują ferie w dniach 28 stycznia – 10 lutego. Ostatnie 5 województw ma ferie w dniach 11 – 24 lutego.

Następnie czeka nas przerwa dopiero na Wielkanoc, w dniach 28 marca – 2 kwietnia. Długi weekend majowy będzie trwał od środy 1 maja do niedzieli 5 maja, więc da nam to aż 5 wolnych dni z rzędu. Jeszcze w maju będzie Boże Ciało – wolny będzie czwartek 30 maja. Rok szkolny zakończy się 28 czerwca.

Oczywiście, w trakcie roku szkolnego możemy liczyć również na dni wolne związane z egzaminami gimnazjalnymi oraz maturami.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.