Kim jest Ann Aguirre?

Ann Aguirre to stosunkowo nowa postać na rodzimym rynku księgarskim. Mieszkająca w Meksyku autorka jest twórcą takich bestsellerowych pozycji jak Enklawa czy Horda. Jest pisarką, która swoje książki tworzy zarówno dla młodzieży jak i dla dorosłych. Specjalizuje się w powieściach science fiction oraz romansach.

Mimo, że jest stosunkowo mało znana w Polsce, w swojej ojczyźnie, Stanach Zjednoczonych bardzo często pojawia się na listach bestellerów New York Timesa czy USA Today. Książki autorstwa Ann Aguirre z pewnością przypadną do gustu fanom nurtu science fiction – w powieściach autorki nie brakuje mutantów, zniszczonych przez ataki obcych sił metropolii czy tajemniczych gangów. Wielu czytelników znajduje podobieństwo bestsellerowej „Enklawy” z popularnymi „Igrzyskami śmieci”.

Na pewno książki Ann Aguirre nie spodobają się wszystkim. Kto nie lubi mrocznych klimatów, potworów czy tajemniczych zniknięć na pewno odłoży książkę na półkę po kilku stronach. O czym warto wspomnieć to fakt, że powieściopisarka posiada prestiżową nagrodę PEARL dla najlepszej nowej autorki. Jeżeli lubicie post-apokaliptyczne klimaty na pewno powinniście zapoznać się z książkami pióra Ann Aguirre.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.