Klocki magnetyczne – zabawka, która pobudza myślenie

Dla małych pasjonatów układania i tworzenia, ciekawą propozycją mogą być klocki magnetyczne, stanowiące interesującą odmianę klasycznych ich odpowiedników. Przyznać należy, że łączenie elementów wzajemnie przyciągających się, jest nie tylko atrakcyjniejsze, ale również edukacyjne. Biorąc pod uwagę szeroki asortyment zabawek w tym zakresie, możemy dopasować idealny rodzaj dla pociechy w każdym wieku. Z jakimi zatem propozycjami możemy się spotkać?

Klocki magnetyczne – dlaczego warto kupić?

Długo można by wymieniać wszystkie zalety, jakimi niewątpliwie charakteryzują się wspomniane klocki. W pierwszej kolejności wspomnieć należy o rozwoju wyobraźni przestrzennej, koordynacji wzrokowej, sprawności manualnej oraz kreatywności, która pozwala oswoić dziecko z zasadami przyciągania pola magnetycznego, będącego wstępem do nauki o budowie atomach i cząsteczek. Dodatkową ich zaletą jest działanie antystresowe, ponieważ długie godziny można obserwować, jak poszczególne elementy wzajemnie się przyciągają.

Dla najmłodszych

Błędem jest przekonanie niektórych osób, że klockami mogą bawić się jedynie starsze dzieci. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych grup wiekowych, dostosowali klocki magnetyczne (https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-magnetyczne-478.html) również dla najmłodszych pociech. Przeznaczone dla maluchów od 9 miesiąca życia proste, geometryczne kształty, wyróżniają się miękkimi elementami, żywą kolorystyką oraz postaciami zwierzątek, które jak wiadomo, tak uwielbiają szkraby w każdym wieku. Co najważniejsze, zastosowane magnesy są w pełni bezpieczne.

Dla starszaków

Z kolei dla starszych dzieci, klocki magnetyczne przyjmują postać kulek i patyczków, które można swobodnie ze sobą łączyć, wykorzystując zasady działania pola magnetycznego. To sprawia, że utworzenie najróżniejszych, zarówno dwu-, jak i trójwymiarowych budowli nie stanowi najmniejszego problemu. Co więcej, dołączone do kompletu kolorowe panele o kształcie rozmaitych figur geometrycznych, ułatwiają budowanie różnorodnych obiektów, tym samym sprawiając, że zabawa staje się jeszcze ciekawsza. Zwłaszcza, że w sprzedaży można spotkać również zestawy klocków magnetycznych wzbogacone o elementy ruchome, dzięki którym utworzyć można także pojazdy.

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że inwestując w klocki magnetyczne, pobudzamy do działania mózg naszej latorośli. Za każdym razem może ona bowiem utworzyć coś nowego, niezwykłego i nieprzewidywalnego. Ta interesująca odmiana klasycznych klocków, będzie okazją do wciągającej zabawy na długo. Bawiąc i ucząc jednocześnie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.