„Kod Leonarda da Vinci” Dana Browna

książka

książka„Kod Leonarda da Vinci” to jedna z najbardziej kontrowersyjnych powieści ostatnich lat. Powieść Dana Browna wywołuje skrajne emocje. Spotyka się też z ogromna krytyką Kościoła oraz historyków, którzy wytykają błędy, niedociągnięcia, fałszywe informacje. Nie zmienia to jednak faktu, że jej fabuła jest bardzo interesująca, wciągająca. Odważna tematyka, podważanie wielu kwestii związanych z wiarą chrześcijańską sprawiają, że jedni cenią tę powieść, inni nią gardzą.

„Kod Leonarda da Vinci” opowiada historię Roberta Langdona, specjalisty z zakresu symboli religijnych, który jest podejrzany o zabójstwo kustosza sztuki pracującego w Luwrze. Co ciekawe, jego ciało było ułożone w sposób przypominający jedno z dzieł Leonarda da Vinci. Śledztwo w sprawie morderstwa okazuje się być jednak niezwykle trudne, ponieważ im więcej odkrywają detektywi, tym… mniej wiedzą. A wszystko spowodowane jest ogromem zagadek i pytań, która pozostały po zabitym kustoszu. A to dopiero początek, bo dochodzenie skomplikuje się jeszcze bardziej.

„Kod Leonarda da Vinci” to prawdziwy bestseller – książka sprzedała się w przeszło 80 milionach egzemplarzy na całym świecie! Każdego czytelnika skłonił do refleksji i do zastanowienia się nad tym, w co naprawdę wierzymy i na ile silna jest dla nas wiara. Czy na pewno wszystko jest takie, jak przedstawia to Kościół? Książka wywołała tyle emocji, że powstały nawet dzieła mówiące o samej publikacji Dana Browna!

1 Comment

  1. Świetna książka, super mi się ją czytało

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.