Koniec I etapu programu „Młody – przedsiębiorczy”

nauka

naukaPierwszy etap V edycji programu „Młodzi przedsiębiorczy” właśnie dobiegł końca. Przypomnijmy, że trwał ona od października ubiegłego roku do końca lutego roku bieżącego. W tym czasie gimnazjaliści z całego kraju poznawali zasady prowadzenia własnego biznesu. Teraz rozpoczyna się drugi i znacznie trudniejszy etap – między marcem a czerwcem młodzi ludzie będą musieli udowodnić, że zdobyta wiedza teoretyczna rzeczywiście im się przydała i że wiedzą, jak postępować, by rozsądnie prowadzić firmę. Żeby nikt nie musiał podnosić rzeczywistych konsekwencji, wszystkie przedsiębiorstwa są, oczywiście, jedynie wirtualne. Niemniej jednak, zadania stawiane uczniom są, jak najbardziej prawdziwe i poważne.

Edukacja z zakresu przedsiębiorczości na tak wczesnym poziomie rzeczywiście jest przydatna. Ekonomiści od dawna podkreślają, że warto nawet małe dzieci uczyć zarządzania finansami, ponieważ to pozwala im podchodzić do nich racjonalnie. Dzieci uczone tego, jak odpowiednio gospodarować funduszami, w przyszłości mają większe szanse na to, by udawało im się tak wydawać gotówkę, żeby jej nigdy nie zabrakło. Są więc mniej narażone na problemy materialne.

Jednocześnie, młodzi ludzie, którzy są już w tym wieku uczeni zarządzania firmą, mają lepsze przygotowanie do prowadzenia interesów w przyszłości. Gruntowna wiedza o przedsiębiorczości i wyćwiczone umiejętności z nią związane przydadzą się w życiu prywatnym i zawodowym. Dzięki temu, ich start w dorosłość może być łatwiejszy. Będę mieli predyspozycje do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, ale też do pełnienia takich funkcji w firmach, jak menedżer, prezes, zarządca.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.