Konta osobiste dla studentów. Co je odróżnia od zwyczajnych ROR-ów?

Studia to okres wchodzenia w dorosłość, warto więc w tym momencie z różnych względów zaopatrzyć się w konto osobiste. Jest ono praktyczne i bardzo przydatne. Konto osobiste dla studentów różni się też pod kilkoma względami od zwyczajnych kont osobistych. Dlaczego student powinien posiadać konto osobiste oraz co je odróżnia od zwykłych ROR-ów? O tym powiemy w naszym artykule.

Dlaczego warto posiadać konto osobiste będąc na studiach?

To często na studiach młodzi dorośli muszą po raz pierwszy zmierzyć się z zarządzaniem swoim budżetem. Wynajmowane mieszkanie, bilety komunikacji miejskiej, zakup podręczników, opłaty za czesne, wszystko to wymaga odpowiedniego zarządzania finansami, a w tym żakowi może pomóc konto osobiste. Dziś praktycznie wszystko jesteśmy w stanie opłacać przez internet, dodatkowo jeśli zabraknie studentowi pieniędzy, może liczyć na szybkie dostarczenie środków przelewem od rodziców, jeśli student pracuje to konto osobiste będzie mu niezbędne. Pracodawca może wymagać podania numeru konta, na które będzie przelewać wynagrodzenie studenta. W przypadku otrzymywania stypendiów (socjalnego czy za dobre wyniki w nauce) uczelnia również będzie potrzebować numeru konta bankowego studenta. Posiadając konto osobiste nie trzeba też pamiętać np. o comiesięcznej zapłacie czynszu za mieszkanie, wystarczy stworzyć zlecenie stałe, a środki będą automatycznie przelewane na konto osoby wynajmującej.

Czym różnią się konta osobiste dla studentów?

Konta osobiste posiadają zatem wiele zalet i są niezwykle przydatne, nawet jeśli używa się ich sporadycznie. Co ważne student, jako nieco niepełny klient, zazwyczaj otrzymuje od banków lepsze warunki konta osobistego, które zwykle prowadzone jest za darmo. Bankom zależy na zachęcaniu klientów, dlatego konta dla młodzieży czy studentów są bardzo korzystne. Bank w ten sposób przyzwyczaja do siebie osoby młode, które np. po ukończeniu 26 roku życia zmuszone są do założenia zwykłego konta, które może posiadać już prowizję za prowadzenie konta.

W każdym razie najlepsze oferty kont dla studentów nie posiadają żadnych opłat, a jeśli już jakieś są wymagane okazują się bardzo niskie (darmowe konta bankowe). Na przykład 4 zł za kartę, jeśli nie dokona się nią transakcji na 100 złotych. Niezależnie od tego konta osobiste dla studentów są niezwykle atrakcyjne.

Konto osobiste dla studenta jest bardzo praktycznie i często niezbędne. Dzięki niemu student jest w stanie lepiej zarządzać swoimi finansami oraz może czuć się bezpieczniej. Powiedzmy, że nagle pod koniec miesiąca zabrakuje Ci środków na życie, szczególnie jeśli jesteś daleko od domu, w ciągu 24 godzin, ale nawet kilku godzin rodzice są w stanie przelać Ci nawet niewielkie środki na konto, niestety bez niego nie byłoby to realne.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.