Kredyt studencki

Studia w Polsce niby są bezpłatne. I rzeczywiście, może nie pociągają za sobą większych kosztów, jeśli studiujemy w naszym rodzinnym mieście, czyli tam, gdzie nie musimy płacić za wynajem mieszkania czy pokoju w akademiku. Rzadko zatem zdarza się, żeby studiowanie było darmowe, ponieważ zawsze pociąga ono za sobą rozmaite koszta. Dla studentów lub przyszłych studentów został stworzony popularny kredyt studencki, z którego korzysta wiele osób. Jest on skonstruowany tak, by student miał comiesięczny przypływ gotówki w wysokości 400 lub 600 złotych. Wybieramy sami w jakiej wysokości transzę chcielibyśmy otrzymywać. Nie ma jednak możliwości aby od razu pobrać całą kwotę. Korzyścią jaka płynie z tego kredytu jest fakt, że jest on wyjątkowo tani, a spłacamy go dwa lata po ukończeniu studiów, czyli mamy wystarczająco dużo czasu na znalezienie pracy. Kredytu nie musimy brać na cały okres studiów, ale musimy pamiętać, aby wniosek złożyć już w październiku. Niestety czas oczekiwania na decyzję i na wpłatę pieniędzy na konto trzeba trochę poczekać, nawet 4 miesiące. Studenci z najlepszymi wynikami mogą liczyć na częściowe umorzenie spłaty kredytu, co jest kolejną korzyścią.