Kursy efektywnego uczenia się

Współczesne dzieci mają coraz więcej problemów z dłuższym skupieniem uwagi na jednym zagadnieniu. To wprowadza poważne trudności w nauce, podczas gdy w coraz młodszym wieku, dzieci muszą umieć coraz więcej. W efekcie okazuje się, że znaczna część maluchów nie nadąża za programem, zostaje w tyle i odpuszcza zupełnie naukę, gdyż nawarstwiona ilość pracy do wykonania jest zbyt duża. Pomocne mogą okazać się dla naszego dziecka kursy efektywnej nauki organizowane przez szkoły niepubliczne. Faktem jest, że trzeba za nie sporo zapłacić, jednakże w rzeczywistości jest to inwestycja na przyszłość. Taki dwuletni kurs pomoże dziecku zrozumieć mechanizmy uczenia się, skutecznego zapamiętywania i wykorzystywania poznanych technik uczenia się w praktyce. Im wcześniej nasza pociecha rozpocznie taki kurs, tym lepiej. Wskazaniem dla rozpoczęcia takiej nauki jest właśnie problem z koncentracją, rozkojarzenie graniczące z roztrzepaniem, słabe oceny w szkole, szybkie zniechęcanie się do nauki. Najlepszym wiekiem dla rozpoczęcia takiego kursu jest 11 – 12 lat, ponieważ wtedy dziecko jest w stanie już zrozumieć sposoby nauki, ale też wyłapie co idzie mu lepiej, a co gorzej i o co może zapytać konsultanta, który na takim kursie jest do dyspozycji dziecka kilka dni w tygodniu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.