Kursy językowe zimą

big_ben

big_benChociaż przyjęło się, że obozy i kursy językowe odbywają się głównie w okresie wakacji, to jednak warto pamiętać, że w ciągu roku szkolnego pojawia się jeszcze jedna, całkiem długa przerwa – ferie zimowe. Niektóre szkoły językowe, a także biura podróży organizują w tym czasie ciekawe wyjazdy  charakterze edukacyjnym, na których można zaznajomić się z językiem obcym. Oczywiście, w Polsce wciąż najpopularniejszym jest ten angielskim, ale coraz częściej wybierany jest też niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański.

Zimowe obozy językowe najczęściej są tymi typowo krajoznawczymi. Zawierają elementy zwiedzania, ale opierają się głównie na nauce. Wśród najczęściej pojawiających się opcji można wymienić wyjazdy językowe do Wielkiej Brytanii. Ferie to całkiem niezły czas na zwiedzenie Londynu i innych okolic. W zimie jest tu zwykle cieplej, niż w Polsce, rzadziej pada śnieg.

Eksperci znajdują szereg zalet wyjazdów zimowych. Pomijając niższe, niż w sezonie letnim ceny, podkreślają, że najczęściej feryjne wyjazdy skupiają mniejszą grupę chętnych. To oznacza, że grupy są niewielkie, a nauczyciele mogą poświęcić więcej uwagi pojedynczym osobom. Przekłada się to na wyższy poziom nauczania. Wiedza jest szybciej przyswajana, a cały kurs staje się efektywniejszy. Temu wszystkiemu towarzyszy mniejsza liczba turystów zwiedzających poszczególne miejsca, a to oznacza, że będzie nam wygodniej i przyjemniej, a w dodatku, bez problemu wszędzie wejdziemy, nie czekając w długich kolejkach.

1 Comment

  1. I zimą i latem takie kursy językowe są ważne, słusznie napisane. Ostatnio podobają mi się też pomysły na wyjazdy np na miesięczne, wakacyjne, cze zimowe kursy zagraniczne w ramach wymiany studentów, pracy i nauki czy choćby roku szkolnego zagranicą (coś jak tutaj: http://naukaipraca.pl/ i na stronach z podobnymi programami.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.