Młody – przedsiębiorczy? Starszy też może!

człowiek

człowiekChociaż w ostatnich latach programy rządowe i unijne wspomagające rozwój firm na terenie naszego kraju kierowały swoje działania głównie do osób w młodym wieku, to jednak wciąż osoby w grupie trzydziesto- i czterdziestolatków należą do tych najbardziej aktywnych biznesowo. Według najnowszych badań, to głównie ludzie powyżej 30. roku życia otwierają firmy mimo, że ci w grupie 25-20 lat także coraz chętniej podejmują się tego wyzwania. Zdecydowanie mniej jest tych ludzi, którzy rozpoczynają własną działalność gospodarczą powyżej 50. roku życia, jednak tacy też mają coraz więcej odwagi, by próbować podbić biznesowy świat.

Dlaczego warto zrobić taki krok w średnim wieku? Przede wszystkim, że osoby po 40. roku życia mają już na tyle duże doświadczenie życiowe, że podejmują znacznie rozsądniejsze i bardziej przemyślane decyzje, niż znaczna część osób młodych. To sprawia, że częściej udaje im się odnieść sukces. Dodatkowo, osoby w tym wieku mają już zwykle „coś za sobą”. Zdają sobie sprawę z tego, że muszą utrzymać rodzinę lub z tego, że najprawdopodobniej nie zdarzy im się już kolejna szansa odniesienia sukcesu. To sprawia, że są jeszcze bardziej zmotywowane, dokładniejsze w tym co robią, bardziej świadome tego, jak duża odpowiedzialność na nich spoczywa.

Ponadto, wielokrotnie osoby po 30. roku życia posiadają też szerszą wiedzę kierunkową. Przez lata bowiem miały czas, by nie tylko uzyskać tytuł licencjata czy magistra, ale niejednokrotnie doktora, a czasami nawet profesora. Niemniej jednak, częściej zdarza się, że po zakończeni studiów magisterskich, ich absolwenci wybierają studia podyplomowe, które pozwalają bardziej skupić się na konkretnym zagadnieniu. Poza tym, ludzie w średnim wieku mogą ukończyć więcej kursów czy szkoleń, na których odbycie młodzi nie mają szans, z powodu najzwyklejszego braku czasu.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.