Najlepszy czas na rozpoczęcie nauki

Jak wskazują na to badania oparte na wieloletnich obserwacjach, człowiek zaczyna się uczyć wraz z przyjściem na świat. Choć znacznie różnią się informacje przyswajanie przez niego w odrębnych okresach życia, to jednak nigdy tak naprawdę nie przestaje chłonąć wiedzy. Mimo tego, największa ilość docierających do niego bodźców pojawia się w pierwszych latach jego życia. Jako, że mózg ludzki jest wtedy wyjątkowo nastawiony na przyswajanie nowych informacji, opiekunowie malucha powinni przemyśleć, od kiedy zacząć dodatkowo stymulować umysł dziecka. Chociaż samo wszechstronnie rozwija się obserwując, dotykając, doświadczając nowych przeżyć, to jednak wkład dorosłych jest tu niezastąpiony. Żeby ułatwić naukę dziecka od najmłodszych lat, producenci zabawek bezustannie pracują nad stworzeniem najlepszych zabawek interaktywnych. Dzięki nim, maluch nieświadomie uczy się podczas zabawy. Jest to szczególnie istotne na samym początku. Już niemowlęta mogą ponadprzeciętnie rozwijać intelekt, jeśli rodzice podsuną im odpowiednie zabawki. Maty interaktywne, a nawet pluszaki są w stanie uczynić cuda. Dla starszych dzieci strzałem w dziesiątkę będą pozycje takie, jak książeczki edukacyjne. Są one tworzone z myślą o maluchach w konkretnych przedziałach wiekowych. Osobne będą, więc książeczki dla dwulatka, trzylatka i czterolatka. Pomagają one wejść w świat barwy, odmiennych zwierząt, a wraz z dalszymi etapami, także w świat literek i cyferek. Ostatecznie, pozwalają one przyspieszyć proces nauki czytania i pisania. Dodatkowo, stymulują koncentrację, sprawność, logiczne myślenie. A przede wszystkim – są wspaniałą zabawą, która zajmuje dziecku czas wolny, a niejednokrotnie daje pretekst do wspólnej zabawy z opiekunami, którzy powinni dokładnie tłumaczyć, jak dziecko ma wykonać kolejne zadania z książeczki.