Nauczyciel korepetytorem – czemu nie?

Nauczyciel

NauczycielKorepetytorzy to zazwyczaj albo studenci, albo nauczyciele, zwykle ci emerytowani. Za tym, aby na stanowisku korepetytora dla dziecka zatrudniać pedagoga wyspecjalizowanego w nauczaniu danego przedmiotu przemawia kilka czynników. Przede wszystkim, jest to osoba mająca doświadczenie w uczeniu – student przekazuje wiedzę w sposób amatorski, dlatego to nauczyciel może być lepszy w tej kwestii. Tym bardziej, że nie tylko przekazuje on wiedzę, ale jednocześnie, może pedagogicznie oddziaływać na młodego człowieka, rozbudzając w nim ciekawość świata.

Poza tym, nauczyciel – czy to czynny zawodowo, czy emerytowany, ma zwykle szerszą i bardziej utrwaloną wiedzę. Dzięki temu, może nauczyć znacznie więcej. Problem w tym, że trzeba jeszcze sprawić, by uczeń chciał słuchać nauczyciela. To może okazać się kłopotliwe, ponieważ dzieci z reguły wolą być uczone przez studentów, którzy mówią bardziej przystępnym językiem i są bardziej „wyluzowani”.

Niemniej jednak, istnieje wielu nauczycieli, którzy posiadają wyjątkową zdolność dostosowywania się do konkretnego podopiecznego, a to powoduje, że mogą przestawić się na taki język i sposób działania, który najlepiej dotrze do młodzieży. Wieloletnie doświadczenie ma tu szczególne znaczenie. Do tego, samo wykształcenie również jest bezcenne, ponieważ dzięki niemu, nauczyciel nie tylko posiada wiedzę, ale także wspomniane już umiejętności pedagogiczne.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.