Nauczyciel z ubiegłej epoki

Książki

Fot. Fotoglobe.eu

Jak wiemy, zastosowanie nowinek technicznych w nauczaniu i wspomaganiu procesów dydaktycznych może być bardzo owocne. Uczniowie bardzo lubią takie urozmaicenia lekcji i nawiązanie do nowoczesności. Jednak sporo nauczycieli nie umie się do nich przekonać, szczególnie chodzi tu o nauczycieli starej daty, przywiązanych do starych sprawdzonych metod przekazywania wiedzy. Jednak również takich nauczycieli, mogą przekonać pewne niezaprzeczalne fakty wskazujące na skuteczność wykorzystywania nowoczesnej techniki do wspomagania procesu dydaktycznego. Z pewnością o wiele lepsze wyniki na sprawdzianach, po okresie używania nowinek technicznych. Zachęcająca może być także o wiele bardziej zwiększona motywacja do nauki oraz odrabiania zadań domowych oraz aktywność podczas zajęć. Mimo to pewni nauczyciele mogą się obawiać, że nie dadzą sobie rady z obsługą tych nowoczesnych urządzeń. Na to jednak także jest rada. Wystarczy zorganizowanie kursów uczących posługiwania się tymi pomocami oraz umożliwienie praktycznego sprawdzenia działania wszelkich nowinek technicznych. Oczywiście sporo tutaj mogą pomóc sami uczniowie, jeżeli nauczyciel miałby w dalszym ciągu jakieś problemy. To rodzi także lepsze porozumienie pomiędzy uczniem a nauczycielem. Tak więc warto wykazać walory nowoczesnej techniki.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.