Nauka hiszpańskiego w Hiszpanii

Język angielski w naszym kraju zna już (lub uczy się) niemal każde dziecko. Zwykle więc nie poprzestajemy tylko na nim jednym i planujemy naukę drugiego, dodatkowego języka. Jaki wybrać? Jednymi z popularniejszych i bardziej dostępnych (również w szkołach) są niemiecki, franacuski, hiszpański, nieco rzadziej rosyjski. Gdyby oceniać ich przydatność, okazałoby się, że najłatwiej na świecie porozumieć się po hiszpańsku, ponieważ jest to drugi najczęściej używany język na całym globie. Posługuje się nim prawdopodobnie ponad 700 milionów ludzi, traktujących go jako język ojczysty. Następne 100 milionów to osoby, dla których hiszpański jest drugim głównym językiem. Szacuje się, że liczba wszystkich osób mówiących po hiszpański, przekracza obecnie półtora miliarda! Zdecydowanie więc jest to język, którego warto się uczyć.

Nauka hiszpańskiego w Hiszpanii – najlepszy sposób

O ile w większości przypadków szkolnym kursom językowym nie można nic zarzucić, bo uczą języka poprawnie i zgodnie z zasadami, podobnie w przypadków prywatnych, płatnych kursów w Polsce, to jednak nic nie zastąpi możliwości nauczenia się języka bezpośrednio w kraju, w którym jest on używany. Sprawdzono i przeanalizowano pod kątem skuteczności już wiele metod nauki języków obcych, i za każdym razem dochodzono do wniosku, że najlepsze i najtrwalsze efekty daje nauka połączona od razu z praktyką i całkowita ekspozycja na język – która ma miejsce w przypadku wyjazdu do kraju, w którym mówi się w tym języku. Wyjazd może mieć formę rzucenia na głęboką wodę – to znaczy zainteresowana osoba przyjeżdża jedynie z podstawami języka i w trakcie dłuższego pobytu uczy się go w kontaktach z innymi i samodzielnie, albo zorganizowanego kursu. Obecnie istnieje wiele ośrodków, które organizują naukę hiszpańskiego w Hiszpanii – są to często wyjazdy połączone ze zwiedzaniem i rozrywką, w okresie letnim, wakacyjnym, dlatego nie ma się podczas nich wrażenia, że to kolejna ze szkolnych lekcji, a bardziej odczuwa się je jako wyzwanie, przygodę.

Zwiedzanie i nauka

Dla tych, którzy jeszcze zastanawiają się, czy nauka hiszpańskiego w Hiszpanii jest dobrym pomysłem na wakacje, wystarczy przytoczyć kilka różnych atrakcji i zabytków Hiszpanii. Poza tym, że to jeden z najcieplejszych i najbardziej sprzyjających klimatem krajów w Europie, jest on także pełen pięknych plaż i magicznych wybrzeży, takich jak Costa del Sol, Costa Dorada, Costa Blanca, czy Rias Bajas. Do terenu Hiszpanii zaliczane są także wyspy Baleary, w których skład wchodzi między innymi imprezowa Ibiza czy idealna na wypoczynek Majorka. Nie mniej ciekawe są Wyspy Kanaryjskie. W każdym z tych miejsc można odnaleźć szkoły językowe, dzięki którym nauka hiszpańskiego w Hiszpanii stanie się idealnym i praktycznym wypełnieniem wakacji.

1 Comment

  1. Najlepszą metodą aby nauka hiszpańskiego szła szybko jest wyjazd do Hiszpanii.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.