Nauka w Australii

Australia

AustraliaChociaż najczęstszym kierunkiem edukacyjnych wojaży Polaków są kraje europejskie, to jednak część studentów decyduje się na znacznie dalszą podróż. Z roku na rok rośnie popularność wyjazdów studenckich do Stanów Zjednoczonych lub Australii. Oba państwa są równie atrakcyjne, choć Australia przykuwa większą uwagę ze względu na jej położenie i klimat. Mieszcząca się na południowej półkuli, jest gorąca, sucha, a do tego zamieszkała przez wyjątkowe gatunki zwierząt, co dodatkowo podnosi jej atrakcyjność.

Wyjazd studencki do Australii trwa zwykle, co najmniej pół roku, choć zdarzają się też opcje 3-miesięczne. Każdy kandydat musi dobrze władać językiem angielskim, który jest językiem urzędowym w Australii. Bardzo istotną kwestią jest również uzyskanie stosownej wizy studenckiej, która uprawnia do przekroczenia granicy i podjęcia nauki oraz pracy. Większość programów edukacyjnych obejmuje bowiem zarówno edukację, jak i zatrudnienie, które jednak powinno trwać nie dłużej, niż 20 godzin tygodniowo tak, by dana osoba miała pełną możliwość kontynuacji studiów.

Co więcej, w wielu przypadkach pojawia się opcja przedłużenia wyjazdu na kilka kolejnych kursów. Pomiędzy nimi, można pozostać w Australii organizując sobie pełnoprawne wakacje lub podejmując się tymczasowej pracy do momentu ponownego rozpoczęcia nauki.

Jeżeli chodzi o samą edukację, to w zależności od konkretnego programu, udostępniane są kursy stricte językowe, które pozwalają na doskonalenie języka angielskiego, choć możliwy bywa też wyjazd w celu studiowania innego kierunku. Popularne są przy tym kursy zawodowe połączone z praktykami – bardzo przydatne w późniejszej karierze zawodowej.

2 Comments

  1. Są nawet specjalne programy rządowe, które oferują np rok szkolny w USA, czy kursy angielskiego w Australii – oczywiście głównie są to oferty skierowane do studentów ( jak na http://naukaipraca.pl/, gdzie jadą oni uczyć się języka w okresie przerwy wakacyjnej, ale i dorośli czy dzieci się załapią – oczywiście na podobne programy alternatywne itp.

  2. In-formatorRules 11/12/2012 at 13:25

    niezły pomysł:)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.