Niesamowita gra edukacyjna Mana Game

mana game

mana gameJak zachęcić uczniów do nauki to odwieczny problem nauczycieli. Teraz mamy rozwiązanie tego problemu. To edukacyjne gry komputerowe!

Rozwój cywilizacji informatycznej zachęca nas do odnajdywania nowych ścieżek edukacyjnych i poznawania ich. Gry komputerowe są nowatorską formą uczenia się.

Warto podążać z duchem czasu, wirtualny świat umożliwia nam osiąganie sukcesów zawodowych oraz lepszy start na rynku pracy. Wszystko dzięki odpowiedniej inicjatywie i zaangażowaniu.

Treść takich gier doskonale dopasowana jest do wyzwań jakie napotykamy w świecie rzeczywistym.

Jedną z lepszych gier edukacyjnych jest Mana Game gra otwierająca przed nami furtkę do świata ekonomii i biznesu. Gamy w nią, by nabywać umiejętności pracy w grupie oraz wykazywać inicjatywę do ciągłego uczenia się i doskonalenia.

Ta gra jest dowodem na to, iż łatwo i skutecznie można połączyć chwilę przyjemności z czasem, który rozwija nasze umiejętności w sferze przedsiębiorczości. Jest to dobry sposób, by zachęcić uczniów do zgłębienia tej tematyki. Najtrudniej, jak wiadomo, jest pozyskać zaangażowanie uczniów. Korzystając z nowinek informatycznych zapewniamy sobie z dużym prawdopodobieństwem owe zaangażowanie oraz udowadniamy, że ważne jest dla nas dostosowanie naszych form nauki do uczniów.

Dodatkowym atutem gry Mana Game jest nauka rzeczywistości bez ponoszenia realnych kosztów naszych ewentualnych błędów. Testowanie naszych umiejętności pozwala nam na rozwój naszej osobowości, znalezienie mocnych i słabych stron naszego ja. Osobom nieśmiałym, zamkniętym w sobie taka forma nauki może być odpowiednia, by oswoić tematykę, co pozwoli poczuć się pewniej i nie wykluczy tych osób ze świata przedsiębiorców.

Fabułą tej innowacyjnej gry są sytuację przebiegające w przemyśle spożywczym ale również mamy możliwość wypełnienia prawdziwego druku do ZUSU czy urzędu skarbowego. Ta gra jest idealną symulacją tego co może spotkać przedsiębiorcę.

Mana Game to przede wszystkim gra decyzyjna, która stanowi źródło wiedzy na temat zarządzania przedsiębiorstwem, a jej głównym celem jest rozwijanie umiejętności rozwiązywania problemów oraz osiągania wiedzy teoretycznej oraz, co najistotniejsze wiedzy praktycznej z zakresu przedsiębiorczości.

6 Comments

  1. W końcu gry komputerowe przestaną być kojarzone jako marnowanie czasu

  2. A ja nie jestem zwolennikiem gier, nawet jeśli są one edukacyjne. Najchętniej widziałbym dzieci, które uczą się poprzez zabawę, która wiąże się ze świeżym powietrzem lub chociażby jakąś minimalną aktywnością fizyczną. W dzisiejszych czasach ciężko oderwać dzieciaki od elektroniki i wielu gadżetów, w tym gier właśnie.

  3. jesteśmy właśnie z żoną na etapie poszukiwania ciekawej gry edukacyjnej dla naszego synka – okazuje się, że znaleźć coś ciekawego, niedrogiego i sensownego nie jest tak łatwo. Wszystko jest jakieś takie straszne i nie do końca dostsowane do małych dzieci, które na walki i itp nie powinny patrzeć w takim wieku

  4. tomek.prusik 27/12/2014 at 12:06

    hmm muszę wypróbować samemu a później jak będzie ok to swoim synom pokażę 🙂

  5. Witam serdecznie!
    Zaglądam na Twojego bloga już od dłuższego czasu – i muszę przyznać, ze z każdym wpisem zaskakujesz mnie i to za każdym razem pozytywnie! Ciesze się, że są takie miejsca jak ten – można znaleźć tu wiele ciekawych i przydatnych informacji. Powodzenia w dalszej działalności bloga! Pozdrawiam!

  6. Wszystko jest dla ludzi, z umiarem. Gry komputerowe też. Więc ja swoim dzieciakom pozwalam pograć ale właśnie w takie gry, które czegoś nauczą. Godzinka gry, a potem dwór – jedno drugiego nie wyklucza. Na stronie Narodowego Banku Polskiego też były świetne gierki. Tę grę Mana Game – chętnie sam przetestuję 😉

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.