Obóz językowy za granicą – jak wygląda zakwaterowanie

Osoby, które planują wyjazd na obóz językowy za granicę, często zastanawiają się nad kwestią zakwaterowania. Nieodpowiednie miejsce noclegowe może zepsuć nawet najbardziej pozytywne wrażenia z kursu. Jakie rodzaje zakwaterowań proponują najczęściej organizatorzy i jak wybrać najlepiej dopasowane do naszej osobowości i potrzeb?

Obóz językowy za granicą- jak wygląda zakwaterowanie

Osoby, które planują wyjazd na obóz językowy za granicę, często zastanawiają się nad kwestią zakwaterowania. Nieodpowiednie miejsce noclegowe może zepsuć nawet najbardziej pozytywne wrażenia z kursu. Jakie rodzaje zakwaterowań proponują najczęściej organizatorzy i jak wybrać najlepiej dopasowane do naszej osobowości i potrzeb?

Wyjazd za granicę, po to,by w nieznanym towarzystwie uczyć się obcego języka, jest dla wielu osób zbyt dużym wyjściem ze strefy komfortu, by jeszcze dokładać do tego słabe zakwaterowanie. Na takim obozie każdy powinien czuć się jak u siebie w domu i mieć dostęp do wszystkich niezbędnych wygód. Jest to o tyle ważne, że często trwają one nawet dwa lub trzy tygodnie.

Firmy organizujące kursy językowe na Malcie, w Londynie czy Hiszpanii, biorą to pod uwagę, oferując kilka rodzajów zakwaterowania. Najczęściej spotykane typy miejsc noclegowych to pokoje hotelowe, współdzielone mieszkania lub akademiki i zakwaterowanie u rodzin goszczących.

 

Zakwaterowanie w hotelach

To opcja dla osób oczekujących niezależności, spokoju, atrakcyjnej lokalizacji. Pokoje hotelowe najczęściej wybierane są przez dorosłych uczestników kursów. To najbardziej komfortowa z opcji. Organizatorzy często współpracują z hotelami, dzięki czemu zaoferować swoim kursantom atrakcyjne zniżki. W przypadku zakwaterowania w hotelach uczestnicy zwykle muszą sami zadbać o wyżywienie i dojazd do miejsca nauki.

Pokoje w akademikach

Osoby otwarte na kontakty z rówieśnikami,które szybko odnajdują się w nowych grupach, chętnie decydują się na zakwaterowanie w akademikach lub współdzielonych mieszkaniach. To jedna z najczęściej wybieranych opcji, jeśli chodzi o kursy językowe na Malcie. Pozwala im to poznać ludzi różnych narodowości i wejść w wiele sytuacji, które przyczynią się do jeszcze lepszego poznania języka obcego. Wszyscy się w nim porozumieją, co przyspiesza tempo nauki. Poznawane na kursie zwroty są od razu wprowadzane w użycie.

Akademiki umożliwiają korzystanie ze wspólnej przestrzeni, np. w kuchni, czy pralni, co sprzyja integracji z pozostałymi uczestnikami kursu. W efekcie powstają znajomości, które kontynuowane są często nawet i po jego zakończeniu.

 

Mieszkanie u rodziny goszczącej

Ta forma zakwaterowania zdobywa coraz większą popularność wśród uczestników szkół językowych. Polega ona za zamieszkaniu wspólnie z miejscową rodziną, w jej domu. Kursant ma ciągły kontakt z językiem, w takiej formie, w jakiej używają go natywni użytkownicy. Mieszkanie u rodziny goszczącej to także szansa, by przyjrzeć się bliżej innej kulturze, poznać obce zwyczaje, doświadczyć innego stylu życia. To cenne doświadczenie, które pomaga pozbyć się uprzedzeń i stereotypów. Nie mniej ważnym aspektem jest możliwość odkrycia nowej kuchni, smaków. Rodziny goszczące zapewniają kursantom pełne wyżywienie lub przynajmniej dwa posiłki dziennie. Organizatorzy kursów językowych bardzo starannie dobierają rodziny, które uczestniczą w programie. Sprawdzane są ich warunki lokalowe, materialne, sytuacja prawna, osobowość członków– wszystko po to, by zapewnić kursantom jak najlepsze warunki. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie http://smiletrips.pl/obozy-kolonie-jezykowe-za-granica/.

Mieszkanie z rodziną goszczącą jest najbardziej polecane osobom pragnącym zmaksymalizować efekty nauki, otwartym kulturowo.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.