Odświętne buty dla dzieci

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykle istotnym wydarzeniem w życiu podejmujących ją dzieci, ale ich rodzice również bardzo mocno przeżywają tę ceremonię. To bardzo uroczysty dzień, w trakcie którego na piedestale są głównie emocje i przeżywanie duchowe, ale strona materialna jest również dość istotna. Nie chodzi tutaj o cyniczne wytykanie dzieciom i ich rodzinom zbytniego zainteresowania kwestią prezentów, ale o prosty i zrozumiały fakt, że zarówno dzieci jak i ich rodzice pragną, aby milusińscy pięknie wyglądali podczas ceremonii. Buty komunijne, alby, sukienki, wianki, rękawiczki i garnitury sprawiają, że dzieci prezentują się naprawdę pięknie. W tym przypadku chęć takiej odświętnej prezencji wcale nie wynika z próżności, tylko chęci podkreślenia wagi sytuacji. Rzędy odświętnie ubranych dzieci doskonale podkreślają powagę ceremonii pierwszokomunijnej, co z kolei pozwala im lepiej ją przeżywać. Dlatego też niezmiernie istotne jest to, aby te ubrania były jak najbardziej wygodne.

Dla dziewczynki

Jeżeli dziewczynka będzie ubrana w albę, którymi większość parafii zastępuje modne niegdyś suknie, to wystarczy dodać do niej sandały w kolorze bieli. Świetnie nadają się również półbuty (także białe), które zostały ozdobione motywem kwiatów, kryształów albo jakąś kokardką. Ważne jest, aby nie dać się tutaj ponieść samemu wyglądowi – buty mają nadal być wygodne, ponieważ będą towarzyszyć dziecku przez co najmniej jeden tydzień, a potencjalnie nawet dłużej. Nie ma bowiem przeszkód ku temu, aby używać butów komunijnych nawet po ceremonii Pierwszej Komunii Świętej, w trakcie innych odświętnych okazji – jak na przykład ważnych uroczystości rodzinnych albo otwarcia roku szkolnego. Wygodne buty można poznać po wyższej cholewce i zapięciu na kostce.

Jeżeli dziewczynka nie będzie w albie tylko bardziej ozdobnej kreacji, należy wybrać buty nieco skromniejsze, aby nie przyćmiewały sukni. Powinny to być białe półbuty z srebrnymi lub złotymi wszywkami.

Dla chłopca

W przypadku chłopców nie ma znaczenia, czy do Pierwszej Komunii Świętej założy albę czy też garnitur. Najlepsze buty komunijne w obu przypadkach to eleganckie półbuty wizytowe. Najłatwiejsza do dopasowania do różnych ubiorów jest oczywiście klasyka, czyli czerń. Czy buty te będą lakierkami czy też raczej matowe, zależy już od indywidualnych preferencji. Tak jak w przypadku obuwia dla dziewczynek, jeżeli dobierzemy chłopcu wygodne i zdrowe buty, to będą one miały szanse posłużyć mu w wielu innych okazjach, nie tylko podczas Pierwszej Komunii Świętej.

Komunijne buty dostępne na Sklep Dorotka: https://www.sklepdorotka.pl/pol_m_Buty_Buty-komunijne-wizytowe-175.html.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.