Olimpiady Olimpus 2012

kurs

obrazekOlimpiady Olimpus to szereg konkursów przedmiotowych dla dzieci w różnym wieku, które organizowane są przez firmę Olimpus. Zgodnie ze swoim założeniem, mają one być sposobem urozmaicenia zwykłego harmonogramu zajęć szkolnych w ciągu roku, ale też rozszerzeniem programów nauczania tak, by dzieci wiedziały i umiały jeszcze więcej. Konkursy te są kierowane do uczniów w sporym przedziale wiekowym. Mogą w nich uczestniczyć dzieci między IV klasą szkoły podstawowej a III klasą gimnazjum. Należy przy tym zaznaczyć, że te dokładny przedział wiekowy dotyczy olimpiad z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego oraz historii i matematyki. Dzieci chodzące do klas od IV do VI podstawówki mogą brać udział w olimpiadach z przyrody, zaś uczniowie gimnazjum mogą dodatkowo uczestniczyć w olimpiadach z chemii, fizyki, geografii, biologii.

Żeby uczniowie mogli wziąć udział w olimpiadach, dyrekcja szkoły musi zgłosić swoją jednostkę firmie Olimpus. Następnie, otrzyma stosowne karty egzaminacyjne. Wszystkie te olimpiady muszą zostać przeprowadzone w określone dni, między 5 a 9 listopada bieżącego roku. Konkretne wytyczne względem dat są podane na stronie oficjalniej Olimpus. Same godziny rozpoczęcia i zakończenia testów ustalają sami nauczyciele. Odesłane przez szkoły testy będą sprawdzane przez firmę, która poda oficjalne wyniki do 2 stycznia przyszłego roku.

Uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy, a ci, którzy zajmą pierwszych 5 miejsc, dodatkowo dostaną nagrody książkowe. Nagradzane będą również placówki, które w olimpiadzie wystawiły odpowiednio dużą liczbę uczniów. Jeśli w testach udział brało min. 160 osób, to szkoła może liczyć na otrzymanie książek, które będą wsparciem dla szkolnej biblioteki. Olimpiady te organizowane są co roku, by promować edukację i zachęcać dzieci do pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin oraz sprawdzania swoich sił w poważnych konkursach przedmiotowych.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.