Olimpiady przedmiotowe a matura

matura

maturaDo  matury pozostało już niewiele czasu, bo tylko niecałe 2 miesiące. Niemniej jednak, tegoroczni maturzyści wciąż jeszcze mają czas na to, żeby uniknąć przystępowania do przynajmniej jednego testu. Wystarczy, że jeszcze tylko zmobilizują siły i postanowią przystąpić do olimpiady przedmiotowej. Co prawda, większość z nich rozpoczęła się od szczebla szkolnego lub gminnego, który był organizowany pod koniec ubiegłego roku, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by poszukać jeszcze olimpiad albo konkursów, których poszczególne etapy dopiero nastąpią.

Pamiętajmy bowiem, że laureaci olimpiad na szczeblu wojewódzkim bądź ogólnokrajowym są zwolnieni z najważniejszego egzaminu. Oczywiście, dotyczy to wyłącznie egzaminu z tego przedmiotu, z którego organizowany był dany konkurs. Poza tym, aby wziąć udział w olimpiadzie dającej możliwość zwolnienia z egzaminu, należy wcześniej uzyskać zgodę i pomoc nauczyciela danego przedmiotu. Mimo tego, nie musi być to ten pedagog, który uczy nas na co dzień.

Jeżeli chodzi o konkursy i olimpiady na szczeblu niższym niż wojewódzki bądź krajowy, to niestety, ale nie pozwalają one na uniknięcie egzaminu. Mimo tego, są świetnym sposobem na przygotowanie się do matury. Powtarzając materiał przed wzięciem udziału w konkursie, od razu czynimy powtórki idealne do egzaminu dojrzałości, więc nie będziemy musieli dodatkowo uczyć się na krótko przed rozpoczęciem matur.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.