Opis przedmiotów po angielsku

pisanie

pisanieOpisywanie przedmiotów jest jednym z zadań, które pojawiają się na wielu egzaminach z języka angielskiego, w tym także na maturze. W zależności od konkretnego egzaminu, może to być opis ustny bądź pisemny. W obu przypadkach należy zadbać o to, żeby w tekście zawarte zostały te same elementy.

Dobry opis przedmiotu powinien uwzględniać jego wielkość, przy czym może ona zostać podana w przybliżeniu lub dokładnie – w zależności od informacji, jakimi dysponujemy. Poza tym, należy określić kształt danej rzeczy oraz materiał, z jakiego została ona wykonana. Ważnym aspektem jest również podanie jej barwy, a jeśli jest wielokolorowa, to zaznaczenie tego w tekście. Jeśli pozwala nam na to czas i limit długości danej wypowiedzi, to można bliżej opisać odcień charakteryzujący przedmiot.

Jeżeli jest to możliwe, to powinniśmy także podać pochodzenie danej rzeczy. Dobrze jest też wspomnieć o wszelkich pozostałych kwestiach związanych z jej wyglądem. Opisujemy zatem wzory, jakie się na niej pojawiają czy też fakturę materiału, z jakiego jest zrobiona. Po scharakteryzowaniu jej wyglądu, można również wspomnieć o odczuciach, jakie się z nią wiążą. Można stwierdzić, czy zwykle przywołuje ona na myśl raczej pozytywne, czy może negatywne skojarzenia.

Gdy opis przedmiotu ma przyjąć formę pisaną, to warto pamiętać o tym, by była ona możliwie, jak najbardziej zwięzła i rzeczowa. Poszczególne informacje powinny być podawane odrębnie tak, żeby całość była przejrzysta i prosta w zrozumieniu. Natomiast dodatkowe informacje, niezwiązane z samym wyglądem rzeczy, należy zawrzeć w osobnym akapicie.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.