Plebiscyt Lubimy Czytać „Książka Roku 2015”

Z początkiem lutego portal lubimyczytac.pl wystartował z plebiscytem na Książkę Roku 2015, w którym to każdy z czytelników może oddać swój głos na jedną książkę w każdej z 10 kategorii (kryminał/sensacja/thriller, literatura piękna, literatura faktu, horror, literatura obyczajowa/romans, fantastyka/fantasy, science fiction, autobiografia/biografia, literatura młodzieżowa i powieść historyczna). W tym roku wybór nie będzie należał do prostych ze względu na ogromną liczbę nominowanych tytułów.

Jak to działa?

Redakcja portalu lubimyczytac.pl przez dwa miesiące (grudzień i styczeń) wybierała książki wydane w 2015 roku, które zasługują na miano „Książki Roku 2015”. To właśnie na podstawie danych portalu i szczegółowej analizy wytypowała te, które najbardziej zasługują na wygraną. Pierwszym kryterium była liczba opinii i wysokość ocen oddanych przez użytkowników. Następnie brano pod uwagę subiektywne opinie każdego członka redakcji. Ostatnim z kryteriów były wyróżnienia i nagrody, które książki zebrały w przeciągu roku. Jeżeli książka została wydana pod koniec 2015 roku, redakcja portalu lubimyczytac.pl poświęcała jej większą uwagę, tak żeby szansę były w miarę wyrównane.

Efekt

O miano Książki Roku 2015 walczą 63 wydawnictwa ze 190 tytułami. Ciekawostką jest fakt, że w tym roku aż 1/3 książek nominowanych jest napisana przez polskich autorów.

Kto wybiera?

To czytelnicy portalu mają prawo do wyboru Książki Roku 2015. Po 28 lutym, do tego dnia trwa konkurs, po zliczeniu i podsumowaniu wszystkich głosów okaże się, która z książek jest tą najlepszą.

Jak głosować?

Aby oddać swój głos na Książkę Roku 2015 należy odwiedzić stronę: http://lubimyczytac.pl/plebiscyt, wejść w kategorię, w której chce się oddać głos. Po kliknięciu powinien ukazać się spis książek nominowanych. Kiedy już odnajdzie się ten odpowiedni tytuł, należy kliknąć „Głosuję”. Nie wolno zapomnieć o tym, że każda osoba posiada tylko jeden głos w każdej kategorii, a po zagłosowaniu, głosu cofnąć nie można. Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, aby wziąć udział w głosowaniu na Książkę Roku 2015 jest posiadanie potwierdzonego konta w serwisie lubimyczytac.pl.

Tytuły

Wśród nominowanych książek w różnych kategoriach znalazły się między innymi David Lagercrantz z czwartą (podobno ostatnią) częścią trylogii „Millenium”, Stephen King „Znalezione nie kradzione” i „Trzydziesta pierwsza” autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. W kategorii Książka Roku 2015 literatura piękna, pozycją wartą uwagi jest książka autorstwa Małgorzaty Halber „Najgorszy człowiek na świecie”. Jest to debiut autorki. Książka opowiada o kobiecie, która próbuje wyrwać się ze szponów nałogu i na nowo odnaleźć swoje zagubione „ja”. Książka jest niezwykle poruszająca i dająca do myślenia.

Wyniki konkursu

Ogłoszenie wyników plebiscytu „Książka Roku 2015” nastąpi w ciągu siedmiu dni od zakończenia głosowania, czyli do 6. marca 2016 r.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.